CloseOption Knowledgebase

System płatniczy określany jest jako zdefiniowana społeczność instytucji oraz zbiór narzędzi i metod umożliwiających obieg finansowy w danym regionie. Przedsiębiorcy, na ogół, wykorzystują te metody jako pośrednicy przypominający banki w celu ograniczenia ryzyka. Dodatkowo pośrednicy ci organizują w sposób jak najbardziej efektywny wymianę zasobów, z którą wiążą się sprawy faktyczne i finansowe. Lista metod płatności została przedstawiona w następujący sposób:

Bitcoin: Platformy płatnicze Bitcoin umożliwiają kompletny system płatności, pozwalając na prosty transfer bitcoinów w dowolnej ilości z dowolnego miejsca na ziemi, z dowolnego smartfona lub urządzenia na konto handlowca w szerokim zakresie dziedzin biznesowych. Ponadto Bitcoin oferuje płatności kryptowalutowe grupom, aby połączyć się za pośrednictwem wtyczki API, aby uzyskać transfery na całym świecie niezależnie od wielkości rynku i objętości. Niektóre z jego zalet to:

1. Jest to bezpieczna i niezawodna metoda płatności, ponieważ jest oferowana przez japońskiego twórcę mechanizmów płatniczych i główną korporację bitcoin.

.

2.Istnieje niski koszt transakcji.

3.Zyski ze sprzedaży mogą być łatwo zbilansowane.

.

Alipay: W Chinach, Alipay jest najbardziej powszechnym dostawcą spraw finansowych stron trzecich, z ponad 500 milionami użytkowników i ponad 120 milionami codziennych procesów płatności. Alipay Wallet, główny produkt firmy, to cyfrowy portfel zawierający aplikację mobilną, która umożliwia przedsiębiorcom dokonywanie zakupów bezpośrednio ze smartfonów. Pierwotnie metoda ta została stworzona przez Alibaba Group i jej założyciela, Jacka ma, w 2004 roku. Dla osób, które chcą rozwijać swój handel w Chinach i za granicą, Alipay jest krytycznym wyborem, aby ułatwić ich sprawy finansowe. Do tej pory ponad 80 000 sklepów używa go na prawie 70 rynkach. 

.

BPay: Bill Payments (oficjalnie określany jako BPAY), działający głównie w Australii, to praktyczna metoda płatności, która pomaga firmom w łatwym organizowaniu płatności. Jest to najbardziej znana australijska usługa ułatwień płatniczych głównie ze względu na jej wysoką skuteczność, bezpieczeństwo i prostotę. Co więcej, usługa płatnicza BPay pozwala klientom wykonywać transakcje bezpośrednio ze swojego konta bankowego na wcześniej zidentyfikowane konto bankowe innej firmy. BPay często nie ma opłat za transfer środków.

MasterCard: Mastercard jest jedną z najbardziej znanych firm finansowych na świecie. Generalnie, klienci mogą używać karty kredytowej Mastercard do zakupów towarów i usług zarówno w sklepach internetowych, jak i fizycznych. Innymi słowy, Mastercard ułatwia transfery płatności poprzez zastrzeżony wielonarodowy system płatności, który zazwyczaj obejmuje zarządcę konta Mastercard i handlowca, a także ich odpowiednie instytucje finansowe. 

Zalety:

 Jest to obok karty Visa najczęściej używana karta do zakupów internetowych na świecie.

Większość banków i acquirerów korzysta z karty Mastercard.

Użycie 3-D Secure poprawiło bezpieczeństwo.

.

Wszystkie waluty są obsługiwane.

PayPal: To założona w 2015 roku aplikacja bankowości internetowej, która ułatwia świadczenie usług finansowych między stronami za pośrednictwem systemu internetowego. Wprowadzasz dane swojego konta bankowego, karty kredytowej lub debetowej i możesz wybrać, która z Twoich kart lub kont PayPal może być użyta podczas dokonywania płatności. Alternatywnie możesz nadal otrzymywać środki z określonego źródła. Twój PayPal obsługuje wiele opcji płatności, w tym salda konta PayPal Cash Plus lub PayPal Cash, saldo nagród, PayPal Credit, karty debetowe lub kredytowe oraz rachunek bankowy.

Perfect Money: Perfect Money to globalny serwis bankowy, który umożliwia klientom dokonywanie płatności online i bezproblemowych transferów pieniężnych przez Internet, zapewniając kupującym online i właścicielom firm wyjątkowe możliwości. Dodatkowo, perfect money został opracowany jako automatyczny mechanizm płatności dla bezgotówkowych transakcji internetowych w 2007 roku w Panamie. Jego ramy zostały zaprojektowane jako mechanizm płatności dla szybkich i bezpiecznych kontekstów w świecie biznesu, jak również pomiędzy indywidualnymi stronami.

Skrill: Skrill jest firmą zajmującą się systemami płatności założoną w 2001 roku, która świadczy szereg usług związanych z przetwarzaniem płatności i transferem pieniędzy. Od momentu powstania, Skrill rozwinął się do pracy w ponad 120 krajach, a cyfrowy portfel jest dostępny w 40 różnych walutach. Klienci mogą wpłacać pieniądze do portfela Skrill za pomocą różnych sposobów, w tym kart kredytowych, przelewów bankowych i wielu innych alternatyw. Następnie środki mogą być wykorzystane do płacenia sprzedawcom, innym klientom Skrill lub zamienione na kryptowaluty.

Wire Transfer: Przelew bankowy, znany również jako przelew bankowy lub przelew kredytowy, to system płatności elektronicznych, który pozwala jednej osobie lub organizacji na przekazanie środków finansowych. Różne sieci i operatorzy przelewów oferują szereg alternatyw w zakresie szybkości i pewności płatności oraz wydatków, ilości i wartości transakcji. 

Visa Card: Jak również niektóre z popularnych metod, Visa Card również jest jednym z najbardziej zaufanych systemów płatności w świecie Binary i Forex. Visa Card jest prawie akceptowana przez większość platform w ponad 150 krajach na całym świecie. Opłaty są nieznaczne, tak że użytkownicy mogą łatwo korzystać z systemu. Visa Card ma światowej klasy bezpieczeństwo, które motywuje do wyboru go jako domyślnego systemu płatności. Karta Visa posiada więcej warstw zabezpieczeń, dzięki czemu pomaga w walce z wszelkimi oszustwami.

WebMoney: WebMoney to rosyjski system rozliczeń płatności online należący i prowadzony przez firmę WM Transfer Ltd, która została założona w 1998 roku. Jest to jeden z największych rosyjskich procesorów płatności elektronicznych według liczby abonentów, z 41 milionami zarejestrowanych kont, 300 000 codziennych tygodniowych klientów i 100 000 sklepów otrzymujących płatności za pośrednictwem systemu na początku 2020 r. 

.

Join Us to Learn How to Succeed in Your Trading person_addRegister

Related Posts

Un aperçu des méthodes de paiement sur les marchés financiers

Un aperçu des méthodes de paiement sur les marchés financiers

Wp:paragraph –> Un système de paiement est décrit comme une communauté définie d’institutions et un ensemble d’outils et de méthodes permettant la circulation financière dans une région particulière. Les commerçants, en général, utilisent ces méthodes comme des intermédiaires de type bancaire pour limiter les risques. De plus, ces intermédiaires organisent les échanges de ressources qu’impliquent …

Una visión general de los métodos de pago en los mercados financieros

Una visión general de los métodos de pago en los mercados financieros

wp:párrafo –> Un sistema de pagos se describe como una comunidad definida de instituciones y un conjunto de herramientas y métodos que permiten la circulación financiera dentro de una región determinada. Los comerciantes, por lo general, utilizan estos métodos como intermediarios bancarios para limitar el riesgo. Además, estos intermediarios organizan los intercambios de recursos que …

Ein Überblick über die Zahlungsverfahren auf den Finanzmärkten

Ein Überblick über die Zahlungsverfahren auf den Finanzmärkten

Ein Zahlungssystem wird als eine definierte Gemeinschaft von Institutionen und eine Sammlung von Instrumenten und Methoden beschrieben, die den Finanzverkehr innerhalb einer bestimmten Region ermöglichen. Händler nutzen diese Methoden im Allgemeinen als bankähnliche Intermediäre, um das Risiko zu begrenzen. Darüber hinaus organisieren solche Intermediäre den mit den tatsächlichen und finanziellen Angelegenheiten verbundenen Ressourcenaustausch so effektiv …

Una panoramica dei metodi di pagamento nei mercati finanziari

Una panoramica dei metodi di pagamento nei mercati finanziari

Un sistema di pagamento è descritto come una comunità definita di istituzioni e un insieme di strumenti e metodi per consentire la circolazione finanziaria all’interno di una particolare regione. Gli operatori commerciali, in genere, utilizzano questi metodi come intermediari di tipo bancario per limitare il rischio. Inoltre, tali intermediari organizzano nel modo più efficace possibile …

Add your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Comments