CloseOption Knowledgebase

Przegląd i przyszłość sieci Tron

Przegląd i przyszłość sieci Tron

August 23, 2022

W chwili obecnej, jeśli zamierzasz zrobić cokolwiek w sieci, niezależnie od tego, czy jest to obejrzenie filmu, dokonanie płatności, handel, czy zwykłe przeglądanie, prawie na pewno będziesz musiał liczyć na scentralizowane platformy, takie jak technologia blockchain, a w szczególności sieć Tron. Ma to wiele wad, w tym problemy z prywatnością, manipulacją danymi i dezinformacją, a także możliwość cenzury. Jednak jeśli TRON osiągnie swoje wysokie ambicje, może to nie mieć miejsca przez dłuższy czas. 

.

Czym jest Tron?

Tron to zdecentralizowana sieć oparta na blockchainie, która dąży do stworzenia wolnego, ogólnoświatowego systemu rozrywki cyfrowej z wykorzystaniem technologii rozproszonego przechowywania, pozwalającej na prostą i najtańszą z możliwych dystrybucję treści cyfrowych. Organizacja Tron, zlokalizowana w Singapurze, uruchomiła Tron w 2017 roku. Jest kierowana przez dyrektora generalnego Justina Suna i ma wewnętrzny deweloper, który składa się ze znanych postaci technologicznych. Justin Sun stworzył tę Sieć we wrześniu 2017 roku. Sun jest cyfrowym biznesmenem, który prowadzi również Tron Organization, system non-profit, który wspiera tworzenie i ekspansję sieci TRON. Aktywował swój główny łańcuch w czerwcu 2018 roku po zebraniu 70 milionów dolarów w początkowej ofercie monet (ICO). Od tego czasu wzrosła, aby stać się na liście 20 najlepszych kryptowalut pod względem wartości rynkowej, a następnie krótki pobyt w pierwszej dziesiątce.

Tron dąży do wyeliminowania pośrednika między producentem a użytkownikiem, wykorzystując blockchain i technologie systemu peer-to-peer (P2P), aby wypełnić lukę między obiema stronami, dostawcami treści i użytkownikami treści. Efektem końcowym jest niższy koszt całkowity dla klienta i lepszy kompleks dla dostawcy treści poprzez bezpośrednie zwroty, co skutkuje pozycją win-win. Jako przykład rzeczywistej implementacji sieci Tron, pomyśl o Netflixie, internetowym biznesie rozrywkowym, który dostarcza materiały na żądanie. Usługi te są skonsolidowane i kontrolowane przez jeden podmiot. Aby obejrzeć konkretny film na żądanie stworzony przez grupę wyłaniających się fanów i hostowany w systemie Netflix, być może dana osoba chce się zarejestrować na Netflixie i wnieść opłatę. Netflix bierze część ceny abonamentu za emisję filmu w swojej sieci, a resztę wypłaca twórcom. Pośrednik często bierze lwią część.

Tron jest zdecentralizowanym, rozproszonym systemem udostępniania i przechowywania, który kopiuje tę strategię biznesową na ogólnym systemie blockchain, czyniąc go bardziej wpływowym z najlepszymi możliwymi zyskami za najniższe możliwe koszty. Jego system zorientowany na blockchain obiecuje wyciąć pośrednika, takiego jak Netflix w poprzednim przykładzie, pozwalając każdemu na hostowanie cyfrowych materiałów rozrywkowych. Światowa publiczność może płacić bezpośrednio dostawcom treści, aby uzyskać dostęp do materiału.

Tron emergence, zdecentralizowana sieć i technologie rozproszonego przechowywania również starają się zidentyfikować główny problem – problem kilku liczb silnych firm dominujących w sieci i jej danych – poprzez wyrównanie pola gry.

.

Cel powstania Tronu

Tron został stworzony w konkretnym celu: aby pomóc producentom treści uzyskać lepsze wynagrodzenie za ich pracę. Ze względu na obecną strukturę biznesu medialnego, kilka dużych firm, takich jak Facebook i YouTube, mają znaczną ilość kontroli nad tym, jakie materiały są oglądane i publikowane na ich platformach. Mają one nie tylko pełną kontrolę nad tym, co może być oglądane, ale także otrzymują większość dochodów wypracowanych przez media. Twórcy natomiast dostają tylko niewielką część zysków. Platforma została stworzona, aby rozwiązać ten problem. Możliwe jest umożliwienie odwiedzającym bezpośredniego motywowania producentów treści za pośrednictwem sieci Tron i tokenów TRX, eliminując niejako pośrednika. W rezultacie, zamiast być utrzymywanym w części przez ogromną korporację, media są w całości własnością autora.

Przyszłe możliwości Trona

Tron jest projektem na dużą skalę, z wieloma możliwymi kamieniami milowymi w najbliższych latach. Exodus to obecny produkt firmy, który może odnosić się do darmowej sieci do udostępniania i przechowywania treści w trybie peer-to-peer. Exodus nie wykorzystuje obecnie technologii blockchain, zamiast tego wybierając internetowy protokół zapewniający współdzielony system spraw. Przewiduje się, że obecna faza potrwa do grudnia 2018 roku. Druga faza, nazwana Odyssey, ma zostać uruchomiona w styczniu 2019 roku. Odyssey, który wykorzysta technologię blockchain, będzie zawierał zachęty finansowe, aby zachęcić do produkcji treści i dzielenia się nimi na Tronie. 

.

Odyssey zamierza zbudować dostawców zachęt na technice, która będzie polegać na komunikacji i uczestnictwie konsumentów z materiałem, a nie na zwykłych metodach pomiaru kliknięć i widoków udostępnianych informacji. Może to być związane ze schematem “tippingu” – nagrody zależnej od tego, jak dobry był materiał zdaniem użytkownika. Rozważmy słuchanie ulicznego występu certyfikowanego muzyka gitarowego. Podoba Ci się pierwszy utwór i podchodzisz bliżej, aby usłyszeć cały występ. Kiedy uliczny artysta skończy występ, płacisz mu w zależności od tego, w jakim stopniu czerpałeś przyjemność z jego pracy – lub dajesz mu dodatkowy napiwek, aby mógł wysłuchać jego kolejnego występu. System nagradzania Trona mógłby być identyczny w tym, że możesz zobaczyć kilka pierwszych zapowiedzi bez żadnych kosztów lub za skromną opłatą, a następnie uaktualnić do pełnych wersji premium, jeśli podobały ci się teasery.

.

Następne etapy, w tym Great Voyage (połowa 2020 r.) i Apollo (połowa 2021 r.), mają pozwolić producentom treści na ustanowienie swoich znaków towarowych, uruchomienie osobistych początkowych ofert monet (ICO) i dystrybucję poszczególnych aktywów. Tron w swoich późniejszych fazach będzie przypominał system cyfrowy oparty na Ethereum-approach blockchain. Podobnie, Tron przewiduje dwie dodatkowe fazy w przyszłości, nazwane Star Trek (połowa 2023) i Eternity (późno-2025), w których użytkownicy mogą budować własne autonomiczne systemy rozrywkowe i rynki predykcyjne, a także zbierać gotówkę.

.

Konkludując, Tron jest potencjalnym przedsięwzięciem na arenie blockchain ze względu na dobrze zdefiniowaną głęboką strategię z benchmarkami na osi czasu, a także rosnącą popularność mediów internetowych z gwarancją niższych cen. Jego szanse są dodatkowo wzmocnione przez wsparcie bogatych i dobrze ugruntowanych chińskich inwestorów.

Join Us to Learn How to Succeed in Your Trading person_addRegister

Related Posts

A Brief History and Success Points in the American Market

A Brief History and Success Points in the American Market

A Brief History of Cryptocurrencies and Success Points in the American Market Cryptocurrencies, the innovative digital assets safeguarded by cryptography, have experienced remarkable growth and made substantial impacts on the American financial markets. In this article, we explore the pivotal milestones and achievements in the development of cryptocurrencies: Birth of Bitcoin (2009): The enigmatic Satoshi …

Une revue de la monnaie numérique comme le bitcoin basée sur la technologie blockchain

Une revue de la monnaie numérique comme le bitcoin basée sur la technologie blockchain

Table of Contents1 Introduction générale de Bitcoin dans la technologie Blockchain2 3 Comment fonctionne le Bitcoin dans la technologie Blockchain?4 Comment se fera le transfert d’argent en Bitcoin dans la technologie Blockchain ? Introduction générale de Bitcoin dans la technologie Blockchain Dans le monde numérique, nous sommes confrontés aux dernières inventions rapidement car, dans le …

Una revisión de la moneda digital como Bitcoin basada en la tecnología Blockchain

Una revisión de la moneda digital como Bitcoin basada en la tecnología Blockchain

Table of Contents1 Introducción general de Bitcoin en la tecnología Blockchain2 3 ¿Cómo funciona Bitcoin en la tecnología Blockchain?4 Cómo será la transferencia de dinero en Bitcoin en la tecnología Blockchain? Introducción general de Bitcoin en la tecnología Blockchain En el mundo digital, nos enfrentamos a los últimos inventos con prontitud porque, en el mundo …

Uma Revisão da Moeda Digital como Bitcoin Baseada na Tecnologia Blockchain

Uma Revisão da Moeda Digital como Bitcoin Baseada na Tecnologia Blockchain

Table of Contents1 A Introdução Geral da Bitcoin na Tecnologia de Blockchain2 3 >forte>Como funciona o Bitcoin na Tecnologia Blockchain?4 >forte>Como irá a transferência de dinheiro em Bitcoin in Blockchain Technology ? A Introdução Geral da Bitcoin na Tecnologia de Blockchain No mundo digital, enfrentamos rapidamente as últimas invenções porque, no mundo digital, a Ideação …

Add your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Comments