CloseOption Knowledgebase

Wyobraź sobie zdecentralizowany świat. Świat, w którym ludzie bezpośrednio, bez potrzeby ufania skorumpowanym pośrednikom, zajmują się zdecentralizowanymi programami, podpisują umowy i korzystają z różnych usług finansowych i niefinansowych; Systemy kontrolowane przez ludzi nigdy się nie zatrzymują i nikt nie może ingerować w ich pracę. Ethereum wkroczyło, aby osiągnąć ten cel.

W najprostszym ujęciu Ethereum to darmowa infrastruktura oparta na technologii Blockchain, na której mogą działać zdecentralizowane aplikacje komputerowe. Decentralizacja oznacza, że system nie należy do nikogo i nie jest kontrolowany przez jedną lub kilka konkretnych osób. Każdy może być właścicielem tej sieci i każdy może odgrywać rolę w jej kontrolowaniu. Dzięki rozproszonej i zdecentralizowanej strukturze Ethereum, gdy program zostanie wdrożony w jego sieci, nie można go już zatrzymać i manipulować, nawet jeśli jego twórca tak sobie życzy. 

.

Oficjalna strona internetowa Ethereum opisuje projekt w następujący sposób: “Ethereum jest zdecentralizowaną platformą do wykonywania inteligentnych kontraktów. “Nie ma możliwości zakłócenia, cenzury, oszustwa lub ingerencji osób trzecich w programy działające w sieci.”

Jaki jest cel stworzenia tego systemu?

Pytany o cel stworzenia sieci, Joseph Lubin, jeden z czołowych deweloperów Ethereum, odpowiedział: Ethereum zostało stworzone po to, abyśmy nie potrzebowali żadnego banku, firmy czy instytucji poza nami samymi do wykonywania naszych działań.

W 2008 roku osoba o imieniu Satoshi Nakamoto wprowadziła Bitcoina. W rezultacie można powiedzieć, że Bitcoin jest pierwszym zdecentralizowanym, cyfrowym i rozproszonym systemem monetarnym. Z pomocą koncepcji zwanej “blockchain”, sieć Bitcoin dystrybuuje informacje o transakcjach pieniężnych do komputerów na całym świecie zamiast do bankowości i centralnych serwerów, co pozwala na rozmieszczenie wartości (pieniędzy) w dowolnym miejscu, niezależnie od firm, rządów czy pośredników.

Ethereum idzie o krok dalej i umożliwia zdecentralizowane wykonywanie kodu komputerowego (smart contract), dzięki czemu oprócz pieniędzy możemy zdecentralizować inne procesy. Artykuł wprowadzający (Whitepaper) tego projektu został opublikowany w 2013 roku, a w 2015 roku sieć Ethereum oficjalnie zaczęła działać. Główną ideę projektu przedstawił młody rosyjsko-kanadyjczyk Vitalik Buterin, który był zwolennikiem Bitcoina i wpadł na pomysł “decentralizacji wszystkiego”.

Decentralizacja wszystkiego

Aby lepiej zrozumieć Ethereum, rozważ aplikacje takie jak Telegram czy Instagram. Dziś miliony ludzi na całym świecie korzystają z tych przydatnych programów do komunikacji i przesyłania wiadomości. Ale jest jedna podstawowa kwestia, na którą niewiele osób zwraca uwagę: te programy są scentralizowane. Na przykład Instagram należy do Facebooka. Firma może usuwać treści, blokować dostęp do określonych osób, a nawet sprzedawać prywatne dane użytkowników, kierując się swoją polityką. Teoretycznie dzięki Ethereum można stworzyć Instagram, który zamiast Facebooka jest prawdziwym właścicielem swoich użytkowników, a ci mogą kontrolować swoje dane tylko sami.

Każdy może stworzyć własną zdecentralizowaną aplikację (Dapp) w sieci Ethereum. Przed pojawieniem się Ethereum deweloperzy musieli zakodować oddzielny blockchain, aby zbudować własną walutę cyfrową. Mimo to dziś każdy może łatwo wykorzystać blockchain Ethereum do tworzenia własnych, niezależnych projektów walut cyfrowych lub tokenów bez budowania nowego blockchaina.

Ether; Cyfrowa waluta Ethereum

Cyfrowa waluta sieci Ethereum nazywa się “Ether”, a jej skrót to ETH. To aktywo jest uważane za jednostkę monetarną sieci oraz sposób na opłacenie wydatków i prowizji. Dlatego też, wraz ze wzrostem akceptacji sieci Ethereum, teoretycznie rośnie również wartość Ether. Wśród członków społeczności walut cyfrowych, cyfrowa waluta sieci Ethereum jest również nazywana Ethereum, ale w rzeczywistości nazywa się Ether.

Wiele osób inwestuje dziś w tę cyfrową walutę z nadzieją na przyszłość Ethereum. Ether można kupić na stronach wymiany walut cyfrowych i przechowywać na telefonie komórkowym lub komputerze osobistym oprogramowanie portfela.

Ponieważ Bitcoin to pierwsza sieć blockchain i zdecentralizowana waluta cyfrowa, najlepszym sposobem na pełne zrozumienie Ethereum jest zbadanie jego podobieństw i różnic z Bitcoinem.

Podobieństwa Ethereum i Bitcoina

  • Ethereum posiada również swój własny, niezależny blockchain. Podobnie jak Bitcoin, Ethereum posiada blockchain. Informacje o inteligentnych transakcjach i kontraktach są zapisywane na blockchainie. Blockchain to bezpieczny, niezmienny cyfrowy notatnik do przechowywania danych i informacji.
  • Podobnie, sieć Ethereum jest publiczna i dostępna dla każdego. Każdy może używać tej sieci do tworzenia inteligentnych transakcji lub kontraktów bez uzyskiwania pozwolenia z dowolnego miejsca. Oczywiście, jeśli ktoś chce, może tworzyć prywatne platformy w sieci Ethereum, ale sam blockchain Ethereum jest przejrzysty, wolny i publiczny.
  • Ether jest wewnętrzną cyfrową walutą sieci Ethereum, którą można wymieniać na inne waluty i aktywa. Własność Etheru jest śledzona na blockchainie, podobnie jak własność Bitcoina (BTC). Ether jest również nazywany “paliwem sieci Ethereum”, ponieważ jego podstawowym zastosowaniem jest opłata i motywacja do uczestnictwa w sieci.

Różnice między Ethereum a Bitcoinem

  • Transakcje w Ethereum są szybsze. W Bitcoinie bloki zawierające transakcje tworzone są średnio co 10 minut, natomiast w Ethereum czas ten wynosi zaledwie 14 sekund. Oczywiście przy omawianiu szybkości transakcji ważny jest również rozmiar bloku, który w Bitcoinie jest ograniczony do 1 MB. Patrząc na czas bloku i rozmiar bloku, można powiedzieć, że Bitcoin obecnie wykonuje maksymalnie 7 transakcji na sekundę, ale Ethereum może przetwarzać do 16 transakcji na sekundę.
  • Ethereum może łatwo realizować inteligentne kontrakty. Bitcoin może być również używany do budowania inteligentnych kontraktów, ale język sieciowy skryptu jest bardzo rudymentarny i utrudnia programistom. Na Ethereum kod programistyczny może być wdrożony znacznie szybciej i łatwiej. Inteligentne kontrakty Ethereum są nazywane “Turing complete”; mogą wykonywać wszelkie potrzebne obliczenia i operacje.
  • Liczba jednostek eteru będzie nieograniczona. Jedną z głównych różnic między Bitcoinem a Ethereum jest liczba jednostek (podaż) tych dwóch. Bitcoin ma ograniczenia podaży, ale nieograniczona ilość Ether będzie dostępna.
.

Czy Ethereum jest lepsze od Bitcoina?

Ponieważ Bitcoin i Ethereum realizują dwa różne cele, nie można powiedzieć, który z nich jest lepszy od drugiego. Jednak w społeczności walut cyfrowych Bitcoin jest lepszy pod względem bezpieczeństwa i wiarygodności, a Ethereum pod względem wydajności sieci.

Are Ethereum Investment Schemes Valid?

Na Ethereum można zbudować wszystko, a tworzenie inteligentnego programu i kontraktu na nim jest jak budowanie strony w Internecie. Można śmiało powiedzieć, że 99% projektów inwestycyjnych opartych na Ethereum to oszustwa. Wystrzegaj się schematów, które obiecują gwarantowane zyski.

Co to jest Ethereum Mining?

Zakładając, że górnicy muszą osiągnąć konsensus, aby dokonać zmian w dowolnej ze zdecentralizowanych aplikacji sieciowych, górnictwo jest czynnikiem, który trzyma zdecentralizowane programy Ethereum razem. Wydobycie Ethereum jest pod wieloma względami podobne do wydobycia bitcoina. Istnieje jednak zasadnicza różnica między nimi; Że Ethereum Blockchain przechowuje, listę wszystkich transakcji i określa najnowszy status każdego bloku w sieci.

Minerzy używają sprzętu do rozwiązywania zaszyfrowanych problemów i otrzymywania nagród. Aby to zrobić, muszą rozwiązać dużą liczbę problemów obliczeniowych, aby jeden z górników mógł wykonać operację dekodowania i otrzymać ETH jako nagrodę.

Aby rozpocząć operację wydobywczą, potrzebujesz specjalnego sprzętu, który stale wydobywa. Generalnie istnieją dwa rodzaje sprzętu do wydobywania Ethereum:

  • Centralna jednostka przetwarzania (CPU)
  • Graphics Processing Unit (GPU)

GPU mają wyższy współczynnik haszowania; Oznacza to, że rozwiązują te złożone problemy w krótszym czasie. W rezultacie, procesory graficzne są obecnie jedyną opcją dla górników Ethereum.

W sumie Ethereum jest jedną z najbardziej istotnych i popularnych platform w branży walut cyfrowych i blockchain na świecie. Co więcej, dzięki utalentowanym ludziom wchodzącym w tę dziedzinę, Ethereum chce stać się globalnym komputerem dla przyszłych zdecentralizowanych aplikacji. Innymi słowy, jest to jeden z cudów blockchaina, który pozwala ludziom uruchamiać i rozwijać setki, a nawet tysiące projektów.

Join Us to Learn How to Succeed in Your Trading person_addRegister

Related Posts

Wpływ korony na cenę złota

Wpływ korony na cenę złota

A. Jeśli rządy nie będą gromadzić wstrzykniętych (wykreowanych) pieniędzy w różnych formach, takich jak obligacje i inne polityki monetarne, to niewątpliwie czeka nas spadek wartości waluty narodowej wszystkich krajów. Ten spadek w Każdy region jest pod wpływem wpływu korony na gospodarkę tego kraju i regionu. Ta dewaluacja waluty narodowej w Stanach Zjednoczonych niewątpliwie nastąpiła i …

9 sposobów Opcje binarne Platforma handlowa może pomóc Ci osiągnąć sukces

9 sposobów Opcje binarne Platforma handlowa może pomóc Ci osiągnąć sukces

W ciągu ostatniej dekady, handel opcjami binarnymi wzrósł ogromnie w popularności. To dlatego, że handel opcjami binarnymi jest finansowo opłacalne i proste. Binarne wiedza handlowa i opanowanie zapewnić sukces. Większość handlowców znaleźć to trudne do opanowania tych dwóch odrębnych pojęć. Handel opcje binarne zyskiem wymaga przestrzegania wielkiej strategii systematycznej, która zapewnia spójne zwycięstwa na każdym …

Add your Comment

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Comments