CloseOption Knowledgebase

Tradycyjny rynek finansowy jest wysoce scentralizowany. Termin scentralizowany oznacza tutaj, że urzędnicy i banki centralne decydują i kontrolują walutę danego kraju. Innymi słowy, kontrola nad przepływami finansowymi danego kraju jest centralnie w rękach urzędników tego kraju. To oni decydują, ile pieniędzy wydrukować, jak te pieniądze będą płynąć itd. W systemie finansowym, który rządzi światem, ludzie również przekazują swoje aktywa instytucjom takim jak banki, aby otrzymać zyski. Problem z takim systemem polega na tym, że pewne jednostki centralnie go kontrolują, a ta centralizacja znacznie zwiększa ryzyko utraty pieniędzy.

Co się stanie, jeśli ludzie z rdzenia systemu finansowego będą nielegalnie drukować pieniądze, aby poradzić sobie z kryzysem finansowym? Przecież ci decydenci też są ludźmi i mogą popełniać błędy. Dobitnym tego przykładem jest Wenezuela. Kiedy ceny ropy spadły, kraj ten przyjął słabą politykę w tej kwestii i zaczął masowo drukować pieniądze, aby uciec przed kryzysem finansowym. Jaki był tego rezultat? Roczna inflacja na poziomie 1 miliona procent!

Eliminacja scentralizowanych banków, pośredników i organizacji ze świata finansów; Defi pracuje nad osiągnięciem tego celu. Zdecentralizowane finanse odnoszą się do zestawu aplikacji, które mogą obsługiwać podstawowe finanse, takie jak pożyczki i transakcje finansowe, w sposób zdecentralizowany bez potrzeby pośredników. Innymi słowy, nie jest to obrona projektu, ale ekosystem setek różnych projektów, z których wszystkie zapewniają zdecentralizowane usługi finansowe.

Na całym świecie ludzie ufają rządom przez cały czas, zakładając, że rządy są czyste i pomagają chronić wartość walut narodowych. Ludzie na całym świecie ufają bankom przy założeniu, że są one uczciwymi powiernikami ich pieniędzy. Przez cały czas ufają pośrednikom w nadziei, że otrzymają doskonałe usługi finansowe. Ale historia pokazała, że scentralizowani pośrednicy mogą popełnić korupcję lub niezamierzony błąd. Dziedzina zdecentralizowanych finansów przybyła, aby wyeliminować korupcję, przypadkowy błąd i potrzebę scentralizowanego zaufania, wykorzystując blockchain i koncepcję decentralizacji.

Możemy również zdefiniować Defi jako ruch mający na celu stworzenie ekosystemu usług finansowych o otwartym kodzie źródłowym bez konieczności posiadania przejrzystej licencji, który jest dostępny dla wszystkich i bez centralnych pośredników. W ten sposób użytkownik ma pełną kontrolę nad swoimi aktywami i komunikuje się z ekosystemem poprzez zdecentralizowane aplikacje (Dapps). Dzięki swojemu wielkiemu celowi, Defi można uznać obok blockchaina za jedną z najbardziej obiecujących innowacji ery cyfrowej.

Jakie są główne korzyści z Defi?

Tradycyjny świat finansów zależy od takich instytucji jak bank (pośrednik) i sąd (arbiter). Programy Defi nie wymagają jednak żadnych pośredników ani arbitrażu. Zamiast tego, to kod programistyczny określa sposób rozwiązywania potencjalnych sporów. Co najważniejsze, użytkownicy mają pełną kontrolę nad swoimi aktywami.

W utopii Defi, nikt nie może skonfiskować twoich pieniędzy, nadzorować twoich finansów, ani uniemożliwić ci robienia interesów z kimś innym. Korupcja jest również ograniczona do minimum, ponieważ wszystko jest jasne dla wszystkich. Oprócz wyeliminowania pośredników, zastosowanie Defi może zmniejszyć koszty i umożliwić stworzenie odpornego systemu finansowego. Chociaż nie jest łatwo usunąć banki i scentralizowane organizacje ze świata finansów, wydaje się, że zaczynamy solidny proces. Dane są przechowywane na blockchainie i dystrybuowane do wszystkich osób podłączonych do sieci. Dzięki tej technologii możliwość zmiany informacji, cenzury lub awarii systemu jest prawie wyeliminowana.

Inną zaletą takiego ekosystemu jest łatwy dostęp wszystkich ludzi do usług finansowych, zwłaszcza tych, którzy nie mogą korzystać z obecnego systemu finansowego. Ponieważ tradycyjny system finansowy zależy od rentowności pośredników, usługi te nie są odpowiednio świadczone w społecznościach o niskich dochodach. Jednak dzięki Defi każdy może korzystać z usług finansowych po bardzo niskich kosztach.

Zastosowanie Defi

Większość obszarów świata finansów może skorzystać z Defi, ale obecnie większość działań w tej dziedzinie można podsumować w trzech ogólnych częściach:

.

Uzyskanie kredytu i udzielanie pożyczek

Decentralizowane protokoły pożyczkowe są jednym z najpopularniejszych zastosowań ekosystemu Defi. Darmowe i zdecentralizowane pożyczanie ma wiele zalet w porównaniu z tradycyjnym systemem kredytowym. Do ciekawych cech platform pożyczkowych opartych na Blockchainie należą:

  • Instant payment.
  • Możliwość zabezpieczenia cyfrowymi aktywami.
  • Niezbędna kontrola kredytowa.

Dodatkowo dostawcy płynności mogą w tych systemach zarabiać, umieszczając swoje aktywa na platformie, a inni ludzie mogą pożyczać od tej płynności.

.

Ponieważ usługi te są oferowane na publicznym blockchainie, potrzeba zaufania będzie zminimalizowana, a przejrzystość będzie bardzo wysoka. Ogólnie rzecz biorąc, zdecentralizowane systemy pożyczkowe zmniejszają ryzyko kontrahenta i sprawiają, że jest on tańszy, szybszy i więcej osób z niego korzysta.

Monetarne usługi bankowe

Zważywszy, że programy Defi są z definicji programami finansowymi, bankowość monetarna jest jednym z oczywistych zastosowań tych programów. Ponadto, usługi te mogą obejmować emisję Stabilnych Monet, hipoteki i polisy ubezpieczeniowe.

W przypadku usług kredytowych, w tradycyjnym systemie, ze względu na istnienie wielu pośredników, proces rejestracji hipotek i zabezpieczeń jest bardzo kosztowny i czasochłonny. Jednak dzięki wykorzystaniu inteligentnych kontraktów, koszty prawne oraz koszty underwritingu zostają znacznie zredukowane.

Z drugiej strony, wystawianie ubezpieczeń na blockchainie eliminuje potrzebę korzystania z pośredników i znacznie zmniejsza ryzyko naruszenia polisy ubezpieczeniowej. W ten sposób, przy zachowaniu jakości usług, można obniżyć cenę ubezpieczenia.

Wymienniki zdecentralizowane

Według ekspertów, zdecentralizowane giełdy odegrają niezaprzeczalną rolę w przyszłości transakcji finansowych. W zdecentralizowanych giełdach działających na blockchainie, przedsiębiorcy mogą bezpośrednio kupować i sprzedawać cyfrowe aktywa. Transakcje te są dokonywane z portfeli użytkowników. Ponieważ scentralizowana organizacja nie może kontrolować procesów wymiany, opłaty transakcyjne są bardzo niskie; Jednak nadal istnieją wyzwania związane z opłatami transakcyjnymi w sieci.

Gdzie działają programy Defi?

Rdzeniem zdecentralizowanych finansów jest inteligentny kontrakt, ponieważ zdecentralizowane programy pracują z nim. Dlatego blockchainy, które hostują inteligentne kontrakty, mogą również hostować Defi. Podczas gdy zwykłe umowy wykorzystują materiały prawne do określenia relacji między ludźmi, inteligentny kontrakt wykorzystuje kod komputerowy.

Dzięki blockchainowi, inteligentny kontrakt będzie miał gwarancję wykonania po wdrożeniu. Dzieje się tak dlatego, że deweloper ustala warunki kontraktu w kodzie, a po zarejestrowaniu go na blockchainie nie może nawet zatrzymać jego wykonania.

Ethereum jest obecnie największą platformą, na której mogą pracować projekty Defi. Nie jest przesadą stwierdzenie, że Ethereum gości ponad 70% całego ekosystemu Defi.

W sumie zdecentralizowane Finanse to szeroka dziedzina, która dąży do zapewnienia usług finansowych potrzebnych jednostkom poprzez eliminację pośredników. Z pomocą tej dziedziny możemy zmierzać w kierunku bardziej wolnego systemu finansowego; Systemu, który jest dostępny dla całego świata i zapobiega korupcji, cenzurze i dyskryminacji.

Potencjał Devi do rozgryzania różnych przyszłości jest niezwykle wysoki; Przyszłość, w której zarządzamy swoimi finansami bez potrzeby korzystania z banków i firm pośredniczących oraz mamy pełną kontrolę nad swoimi aktywami.

Join Us to Learn How to Succeed in Your Trading person_addRegister

Related Posts

Wojna na Bliskim Wschodzie i jej wpływ na rynki finansowe

Wojna na Bliskim Wschodzie i jej wpływ na rynki finansowe

. . Table of Contents1 Czy znasz skutki wojny na bliskim wschodzie?2 Przegląd różnych rynków na Bliskim Wschodzie2.1 Przegląd sytuacji finansowej na rynku giełdowym2.2 Przegląd sytuacji finansowej na rynku rynku ropy naftowej2.3 Przegląd stanu finansów w rynku walutowym2.4 Przegląd stanu finansowego w rynku złota2.5 Przegląd stanu finansów W rynku walut cyfrowych Czy znasz skutki wojny …

The End Time And The End Of Financial Markets!

The End Time And The End Of Financial Markets!

. Table of Contents1 Czas końca i koniec rynków finansowych!2 Przewidywanie czasu końca z perspektywy religijnej3 Armageddon a gospodarka4 Wojna na Bliskim Wschodzie a gospodarka5 Następujące scenariusze w wojnie i gospodarce5.1 Tutaj mamy do czynienia z kilkoma państwami w Czasie Końca:6 War Za dwóch powodów:7 Co się stanie dla gospodarczej przyszłości świata? Czas końca i …

Najwyższa i stabilna wartość złota w gospodarce światowej!

Najwyższa i stabilna wartość złota w gospodarce światowej!

ZłotoJako metal szlachetny na rynku i w gospodarce światowej . Wszyscy królowie, niezwykli ludzie, i businesspersons, uważa się, że zapisują swoje własności w postaci złota, a im więcej posiadasz złota, tym bardziej jesteś bogaty. Wraz z pojawieniem się papierowych pieniędzy, złoto zachowało swoje miejsce. Jednak wiele osób oszczędza swój majątek w postaci waluty; złoto ma …

Przegląd kryptowalut (Bitcoin) z perspektywy finansowej

Przegląd kryptowalut (Bitcoin) z perspektywy finansowej

. Krótka perspektywa kryptowalut . Akceptujemy wszystkie wiodące Kryptowaluty jako metodę płatności, a obecnie Bitcoin jest dostępny do wypłaty. Kliknij, aby odwiedzić wszystkie akceptowane Kryptowaluty. Dramatyczny wzrost Cryptocurrencies spowodował rozkwit ich rynku i zwiększenie ogólnej ilości. Te rodzaje pieniędzy mają charakter wirtualny i twierdzi się, że mają one oparcie w technologii. W rzeczywistości jednak ich …

Add your Comment

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Comments