CloseOption Knowledgebase

Waluty cyfrowe, nazywane “cyfrowym złotem”, stały się bardzo popularne w ciągu ostatnich kilku lat. Chociaż cena niektórych z tych cyfrowych aktywów spadła w czasie, powodując burzliwy rynek, teraz wygląda na to, że się stabilizuje. Warto jednak zastanowić się, czy waluty cyfrowe mają wpływ na branżę metali, a w szczególności na złoto. Meteoryczny wzrost kryptowalut w poprzednich latach wzbudził zainteresowanie inwestorów. Inwestowanie w kryptowaluty jest czasem porównywane do inwestowania w złoto. Pomimo kilku powierzchownych podobieństw, uważamy, że kryptowaluty i złoto są praktycznie i fundamentalnie odmienne. 

.

Nasze ustalenia pokazują, że:

*Popyt na złoto pochodzi z szerszego zakresu miejsc.

*Podaż i posiadanie kryptowaluty są bardziej scentralizowane.

*Kryptowaluty w większości poprawiły działanie portfela poprzez zyski, ale wprowadziły też znaczne ryzyko.

*Złoto jest zasobem o nieco podwyższonej płynności, a zwiększanie udziałów złota w portfelach kryptowalutowych może być korzystne.

Tylko te informacje nie mogą przewidzieć, jak nadejście kryptowalut wpłynie na branżę metali. Wartość złota może się zmienić z powodu wprowadzenia i rozwoju nowych odmian walut cyfrowych lub wzrostu wartości. Z drugiej strony, pojawienie się takich cyfrowych walut ma długo- i krótkoterminowy wpływ na metale? To trudny temat do odpowiedzi, ponieważ wiele osób debatuje nad ogólnym wpływem, jaki Bitcoin będzie miał na ustalone rynki. Kwestię tę można zbadać na dwa sposoby:

Krótki termin

Z powodu napływu i entuzjazmu zwykłych ludzi do zakupu kryptowalut i konwersji złota na kryptowaluty, cena złota może na chwilę spaść. Ta obniżka cen sięga w przybliżeniu ceny 1400 lub 1500 dolarów za uncję złota. Ten entuzjazm może pochodzić ze wzrostu wartości rynku kryptowalut, który pokazuje się do ponad pół roku później. Więc żaden lub średnio profesjonalny uczestnik rynku ma tendencję do inwestowania w tę branżę, aby uzyskać pewne zyski.

Ale to nie koniec historii; zobaczmy, co się stanie w dłuższej perspektywie.

Długi czas

Do 2022 r. frustracja kryptowalut wzrośnie z powodu takich wydarzeń, jak poważne i śmiertelne wahania na rynku kryptowalut. W rzeczywistości cena złota będzie miała gwałtowny wzrost, gdy pojawi się niepokój lub stres, lub innymi słowy, załamanie na rynkach finansowych. Tak więc rynek kryptowalut doświadczy załamania w 2022 roku. Można to wyrazić w inny sposób; W rzeczywistości od dzisiaj (15 października 2021) do ponad sześciu miesięcy, pomimo wahań, rynek kryptowalut będzie dobrze rósł. Oznacza to, że kapitał i płynność rynku, który obecnie wynosi 2,5 biliona dolarów, znacznie wzrośnie.

Ogólnie w 2022 roku, ze względu na spadek wartości rynku kryptowalut i rozczarowanie nim ludzi, możemy powiedzieć, że cena złota wzrośnie.

Słowa końcowe

W końcu istnieje wiele metod, w których kryptowaluty mogą mieć niewielki wpływ na wartość złota. Cyfrowe waluty wciąż walczą o legitymizację jako nowatorska branża, a ich przyszły status na rynkach finansowych jest nieokreślony. Jednak każda niewielka lub znacząca zmiana wartości rynku kryptowalut lub stopy procentowej może spowodować znaczny wpływ na branżę złota. 

.

Meta description: Zarówno kryptowaluty, jak i złoto pełnią kluczową rolę na rynku, dlatego każde wahnięcie ceny tych pierwszych powoduje zmianę wartości tych drugich.

Join Us to Learn How to Succeed in Your Trading person_addRegister

Related Posts

Wojna na Bliskim Wschodzie i jej wpływ na rynki finansowe

Wojna na Bliskim Wschodzie i jej wpływ na rynki finansowe

. . Table of Contents1 Czy znasz skutki wojny na bliskim wschodzie?2 Przegląd różnych rynków na Bliskim Wschodzie2.1 Przegląd sytuacji finansowej na rynku giełdowym2.2 Przegląd sytuacji finansowej na rynku rynku ropy naftowej2.3 Przegląd stanu finansów w rynku walutowym2.4 Przegląd stanu finansowego w rynku złota2.5 Przegląd stanu finansów W rynku walut cyfrowych Czy znasz skutki wojny …

The End Time And The End Of Financial Markets!

The End Time And The End Of Financial Markets!

. Table of Contents1 Czas końca i koniec rynków finansowych!2 Przewidywanie czasu końca z perspektywy religijnej3 Armageddon a gospodarka4 Wojna na Bliskim Wschodzie a gospodarka5 Następujące scenariusze w wojnie i gospodarce5.1 Tutaj mamy do czynienia z kilkoma państwami w Czasie Końca:6 War Za dwóch powodów:7 Co się stanie dla gospodarczej przyszłości świata? Czas końca i …

Najwyższa i stabilna wartość złota w gospodarce światowej!

Najwyższa i stabilna wartość złota w gospodarce światowej!

ZłotoJako metal szlachetny na rynku i w gospodarce światowej . Wszyscy królowie, niezwykli ludzie, i businesspersons, uważa się, że zapisują swoje własności w postaci złota, a im więcej posiadasz złota, tym bardziej jesteś bogaty. Wraz z pojawieniem się papierowych pieniędzy, złoto zachowało swoje miejsce. Jednak wiele osób oszczędza swój majątek w postaci waluty; złoto ma …

Przegląd kryptowalut (Bitcoin) z perspektywy finansowej

Przegląd kryptowalut (Bitcoin) z perspektywy finansowej

. Krótka perspektywa kryptowalut . Akceptujemy wszystkie wiodące Kryptowaluty jako metodę płatności, a obecnie Bitcoin jest dostępny do wypłaty. Kliknij, aby odwiedzić wszystkie akceptowane Kryptowaluty. Dramatyczny wzrost Cryptocurrencies spowodował rozkwit ich rynku i zwiększenie ogólnej ilości. Te rodzaje pieniędzy mają charakter wirtualny i twierdzi się, że mają one oparcie w technologii. W rzeczywistości jednak ich …

Add your Comment

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Comments