CloseOption Knowledgebase

Bez wątpienia epidemia Covid-19 wywarła znaczący wpływ na gospodarkę światową. Marketing i sprzedaż spadły, produkcja zmniejszyła się, zmieniły się cechy konsumentów, przedsiębiorstwa stanęły w obliczu poważnych trudności finansowych, a międzynarodowe stopy bezrobocia znacznie wzrosły. Jako jedna z najbardziej wpływowych dziedzin gospodarki, sektory zorientowane na metale, w szczególności przemysł złota, podniosły ceny i ograniczyły dostawy kopalni metali. Jednak w krótkim okresie, w miarę zbliżania się do strefy komfortu bycia zaszczepionym w wielu częściach świata, cena złota gwałtownie spadnie do poziomu bliskiego 1500 dolarów za uncję. Wówczas rządy próbują przeciwdziałać efektom kreacji pieniądza, aby ograniczyć wpływ koronawirusa na ich gospodarkę. Pewne jest, że działania te spowodują wzrost ceny złota, co można również zbadać pod kątem następujących aspektów:

A. Jeśli rządy nie będą gromadzić wstrzykniętych (wykreowanych) pieniędzy w różnych formach, takich jak obligacje i inne polityki monetarne, to niewątpliwie czeka nas spadek wartości waluty narodowej wszystkich krajów. Ten spadek w Każdy region jest pod wpływem wpływu korony na gospodarkę tego kraju i regionu. Ta dewaluacja waluty narodowej w Stanach Zjednoczonych niewątpliwie nastąpiła i zostanie zniwelowana przez wzrost ceny złota.

B. Konsumpcjonizm i chęć kupowania na głównych rynkach konsumenckich świata, w tym w krajach Zatoki Perskiej, po epidemii korony znacznie wzrośnie. To również w znacznym stopniu przyczyni się do dobrej koniunktury na rynku złota.

C. W krótkim okresie wycofanie wojsk amerykańskich z Afganistanu po 20 latach utoruje drogę do względnego spokoju i niższych cen złota, a w długim okresie skutki tej wojny dla gospodarki światowej zostaną zniwelowane przez wzrost cen złota.

D. Gwałtowny rozwój technologii produkcji energii w ostatnich latach i wzrost wydajności ogniw słonecznych podnosi możliwość opłacalnego wydobycia złota z oceanów, co w dłuższej perspektywie zapobiegnie astronomicznym cenom złota; innymi słowy, złoto średnio. Nie wzrośnie ona ponad globalną inflację.

Złoto jako inwestycja

Do 1970 roku, kiedy to struktura fiat currency zastąpiła standard złota, złoto funkcjonowało jako gotówka przez wieki. Od tego czasu złoto jest wykorzystywane jako inwestycja. Złoto jest często klasyfikowane jako towar, choć funkcjonuje bardziej jak pieniądz. Żółty metal ma słabą korelację z innymi zasobami i dlatego nie jest w pełni wykorzystywany w biznesie. Złoto, w przeciwieństwie do pieniądza narodowego, nie jest związane z żadnym konkretnym krajem. Złoto jest ogólnoświatowym dobrem pieniężnym, a jego wartość odzwierciedla globalne emocje, choć wpływ na nią mają głównie okoliczności makroekonomiczne w Stanach Zjednoczonych.

Tajemnica stabilnej ceny złota podczas pandemii

W czasie, gdy złoto spadło poniżej 1500 dolarów podczas najbardziej dotkliwej części kryzysu na rynkach finansowych, uczestnicy rynku przehandlowali swoje aktywa, aby zdobyć gotówkę. Straty były stosunkowo niewielkie w porównaniu z krachem rynkowym czy spadkiem cen ropy. Szybki wybuch Covid-19, wysoce akomodacyjna reakcja Fed (w tym obniżenie stóp procentowych praktycznie do zera), nałożenie blokad na rynki oraz poważny kryzys gospodarczy sprawiły, że wartości złota przekroczyły poziom 1.700 USD. W rzeczywistości złoto przebiło wiele innych pozycji, potwierdzając swój status bezpiecznej nieruchomości i dywersyfikatora portfela.

Co istotne, zamknięcie epidemii i zniesienie sankcji gospodarczych w świecie zachodnim nie spowodowało spadku cen złota. W rzeczywistości epidemia pozostawi po sobie spuściznę w postaci spowalniającego wzrostu PKB, ultra-dowcipnych instytucji finansowych, bardzo ekspansywnej polityki fiskalnej i niskich stóp procentowych. Tak więc, choć po drodze pojawią się szczyty i doliny, oczekuje się, że te elementy podtrzymają ceny złota.

Złoto jako inwestycja

Do 1970 roku, kiedy to struktura fiat currency zastąpiła standard złota, złoto funkcjonowało jako gotówka przez wieki. Od tego czasu złoto jest wykorzystywane jako inwestycja. Złoto jest często klasyfikowane jako towar, choć funkcjonuje bardziej jak pieniądz. Żółty metal ma słabą korelację z innymi zasobami i dlatego nie jest w pełni wykorzystywany w biznesie. Złoto, w przeciwieństwie do pieniądza narodowego, nie jest związane z żadnym konkretnym krajem. Złoto jest ogólnoświatowym dobrem pieniężnym, a jego wartość odzwierciedla globalne emocje, choć przeważnie wpływają na nią okoliczności makroekonomiczne w Stanach Zjednoczonych.

Przyszłość branży złota

W krótkim okresie czasu, przedsiębiorstwa górnicze, które skutecznie zapobiegają lub ograniczają epidemię wirusa w całej swojej działalności, utrzymując jednocześnie poziom wydobycia, powstaną z lepszą pozycją finansową, wykorzystując wysokie etapy cenowe i dobre marże. Ponieważ cena zakupu za uncję minerałów i rezerw działającej kopalni złota jest znacznie niższa od obecnej wartości, wysoka wartość złota stwarza możliwość przejęć i fuzji w celu ujednolicenia sektora w okresie długoterminowym. Zapewnia to wysoką stopę zwrotu.

Słowa końcowe

Covid-19 wywarł znaczący wpływ na rynek i przemysł związany z metalami, zwłaszcza złotem. W większości przypadków, wbrew oczekiwaniom ekspertów i inwestorów, efekty te przebiegały w pozytywnym kierunku i z korzyścią dla uczestników rynku. Można powiedzieć, że tendencja wzrostowa złota w poprzednim roku zapowiada, że w złych warunkach gospodarki światowej i występowania takich zjawisk jak epidemia korony, rynek metali (złota) może być wiarygodnym źródłem dla inwestorów. Nie da się jednak ukryć, że ze względu na zmienność złota w inwestycji długoterminowej, działanie na takim rynku wymaga dużego doświadczenia i wiedzy.

Join Us to Learn How to Succeed in Your Trading person_addRegister

Related Posts

9 sposobów Opcje binarne Platforma handlowa może pomóc Ci osiągnąć sukces

9 sposobów Opcje binarne Platforma handlowa może pomóc Ci osiągnąć sukces

W ciągu ostatniej dekady, handel opcjami binarnymi wzrósł ogromnie w popularności. To dlatego, że handel opcjami binarnymi jest finansowo opłacalne i proste. Binarne wiedza handlowa i opanowanie zapewnić sukces. Większość handlowców znaleźć to trudne do opanowania tych dwóch odrębnych pojęć. Handel opcje binarne zyskiem wymaga przestrzegania wielkiej strategii systematycznej, która zapewnia spójne zwycięstwa na każdym …

Wszystko, co musisz wiedzieć o Ethereum

Wszystko, co musisz wiedzieć o Ethereum

Wyobraź sobie zdecentralizowany świat. Świat, w którym ludzie bezpośrednio, bez potrzeby ufania skorumpowanym pośrednikom, zajmują się zdecentralizowanymi programami, podpisują umowy i korzystają z różnych usług finansowych i niefinansowych; Systemy kontrolowane przez ludzi nigdy się nie zatrzymują i nikt nie może ingerować w ich pracę. Ethereum wkroczyło, aby osiągnąć ten cel. W najprostszym ujęciu Ethereum to …

Add your Comment

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Comments