CloseOption Knowledgebase

Wprowadzenie

W dobie współczesnej ekonomii złoto, jako aktywo i miejsce lokowania pieniędzy, ma wielu rywali, a najbardziej znaczącym jest Bitcoin. Jednak patrząc na długą i błyszczącą historię złota, wciąż jest ono przystanią do zachowania bogactwa. Ten artykuł ma na celu porównanie inwestowania w złoto z inwestowaniem na rynku kryptowalut, w szczególności Bitcoina, i kończy się długoterminową prognozą cen złota.

Za złotem, przeciw kryptowalutom

Złoto jako przystań

Dolar amerykański jest jedną z rezerwowych walut świata. Handel na rynku kryptowalut odbywa się, bezpośrednio lub pośrednio, poprzez kryptograficzną reprezentację dolara amerykańskiego – Tether. Problem polega tutaj na tym, że kiedy wartość dolara amerykańskiego spada, ludzie mają tendencję do inwestowania swojego kapitału gdzie indziej, a niektórzy wybierają rynek kryptowalut, rynek o charakterze przetargowym i jednocześnie zmiennym. Jednak inne bardziej konserwatywne osoby mają tendencję do kupowania złota, aktywa, które przetrwało próbę czasu i ma ograniczoną podaż, dlatego inwestycja w złoto jest tutaj bezpieczniejszym wyborem.

Złoto jako stabilne aktywo

Na rynku kryptowalut istnieją traderzy przedsiębiorczy (popularniej znani jako wieloryby), którzy posiadają duże ilości danego aktywa, a ich pozycje tworzą zmienność na rynku. Podczas gdy nagłe zmiany kierunku w ruchach cenowych aktywów są typowe dla rynku kryptowalut i konieczne do utrwalenia rynku, rynek złota wymaga stałego trendu. Dzieje się tak dlatego, że większość rządów wspiera swoje waluty zapasami złota, a jeśli cena złota nie podąża za płynnym trendem, tak samo jest z walutami fiat, co byłoby poważnym zagrożeniem dla systemu gospodarczego każdego państwa. Tak więc, jeśli inwestujesz swoje pieniądze na rynku kryptowalut, musisz radzić sobie z ryzykiem niestabilności rynku, ale jeśli inwestujesz swoje pieniądze w złoto, możesz lepiej zachować swój majątek.

Złoto jako praktyczne aktywo

W zakresie dostępności, złoto i srebro były dostępne dla wszystkich ludzi o dowolnym statusie ekonomicznym i edukacyjnym od zarania wczesnych gospodarek. Jednak z drugiej strony kryptowaluty, praktyczne jak tylko mogą, nie są dostępne dla wszystkich ludzi, ponieważ wymagają specyficznej wiedzy technologicznej. Staruszek lub ktoś, kto nie ma łatwego dostępu do Internetu, prawdopodobnie wolałby kupić złoto.

Złoto jako aktywo wspierane przez rząd

O ile złoto jest elementem stabilizującym w systemach gospodarczych rządów, Bitcoin i system blockchain, ogólnie rzecz biorąc, mogą zmarginalizować rolę rządów jako centralnego i autorytatywnego podmiotu. Może to skutkować wrogim ustawodawstwem przeciwko handlowi kryptowalutami, co doprowadzi do końca rynku kryptowalut. Na przykład Chiny, druga co do wielkości potęga gospodarcza świata, zakazały handlu kryptowalutami, co spowodowało nagły spadek na rynku kryptowalut. Dlatego twój kapitał jest bezpieczniejszy, jeśli trzymasz go w złocie; w końcu złoto zawsze ma nabywcę, rząd i duże przedsiębiorstwa.

Za kryptowalutami, przeciw złotu

Bitcoin jako obiecujące aktywo

Bitcoin znany jest z cyfrowego złota i zdołał osiągnąć 100-krotną poprawę w stosunku do złota, osiągając w maju 2021 roku wartość 63000 dolarów za blok. Z drugiej strony, choć niewątpliwie zyskało na wartości przez wieki, złoto nie poprawiło się tak szybko jak Bitcoin. Co więcej, częste dramatyczne wahania towarzyszyły wzrostowi cen Bitcoina, co stanowiło okazję dla ryzykantów do akumulacji i podnoszenia kapitału.

Bitcoin jako wyrafinowane aktywo

Jako trader kryptowalutowy, trzeba opracować zwycięską strategię opartą na analizie technicznej i fundamentalnej rynku. Dlatego angażowanie się w Bitcoina i ogólnie w rynek kryptowalut wymaga edukacji technicznej, która z kolei wymaga dużo czasu. Z drugiej strony, handel lub posiadanie złota nie wymaga intensywnej analizy rynku – i nawet jeśli w krótkim okresie nie możesz czerpać tak dużych korzyści, jak z rynku kryptowalut – i przynajmniej masz pewność, że Twój kapitał zachowuje swoją wartość.

Bitcoin jako przyszły środek płatniczy

Płatności są zwykle dokonywane za pomocą walut fiat, które są wspierane przez złoto w ten czy inny sposób, dlatego ich wartość podąża za stosunkowo stałym trendem. Jednak nie można łatwo i bezpośrednio handlować złotem, a bardzo niewiele rządowych lub nielegalnych transakcji przekazuje złoto jako środek płatniczy. I odwrotnie, kryptowaluty są łatwo zbywalne, a niektóre postępowe firmy międzynarodowe zaoferowały przyjęcie płatności w Bitcoinie. Elon Musk, prezes Tesli, odgrywa aktywną rolę w promowaniu handlu kryptowalutami.

Przewidywanie przyszłej ceny

Obecna (10/2/2021) cena rynkowa Bitcoina wynosi 45 700 dolarów, a przyszłe wahania ceny aktywa będą nadal wzrastać, aż zobaczy wysokość 100 000 dolarów, a następnie poprzez korektę rynku, cena spadnie z powrotem do 50 000 dolarów. To uchyliłoby idealistyczne horyzonty przewidywane dla Bitcoina, a poprzez spadek Bitcoina nadszedłby czas, aby jego fizyczny i tradycyjny odpowiednik zyskał na wartości.  W rzeczywistości wszystkie przyczyny stojące za upadkiem rynku kryptowalut będą funkcjonować w sposób równoległy, aby wspierać i zwiększać cenę złota. Na podstawie naszej analizy fundamentalnej i technicznej wykresu złota stwierdziliśmy, że cena złota spadnie do 1500 dolarów za uncję, a następnie wzrośnie do 3000. Dlatego szacuje się, że do 2030 roku cena złota może wzrosnąć do 5 000 dolarów za uncję.

Słowa końcowe

Chociaż Bitcoin cieszył się gwałtownym wzrostem cen, to aktywo to ma jeszcze długą drogę do udowodnienia długowieczności. Złoto z kolei służyło do zabezpieczania kapitału inwestorów przed inflacjami i kryzysami finansowymi, i choć jego wartość rosła na przestrzeni dziejów, to jego tempo nie jest tak szybkie jak Bitcoina. Ponadto zarówno złoto, jak i Bitcoin są świetnymi dywersyfikatorami portfela i mogą zabezpieczyć kapitał inwestorów przed inflacjami walut fiat.

Meta description

Waluty fiat emitowane przez różne rządy stale konkurują ze sobą, a ich wartość zmienia się wraz z ważnymi wydarzeniami politycznymi, takimi jak wybory lub katastrofami naturalnymi, takimi jak trzęsienia ziemi czy pożary. Dlatego jako inwestor powinieneś zabezpieczyć swój kapitał przed wahaniami cen walut fiat. Złoto jest pierwszym aktywem, które zostało wykorzystane do zabezpieczenia kapitału inwestorów przed takimi wahaniami, ze względu na jego rzadkość i fakt, że w historii zawsze miało wartość rosnącą. Bitcoin, znany z cyfrowego złota, jest wyborem bardziej ryzykownych traderów, którzy mają smykałkę do analizy rynku i mogą skorzystać z wahań na rynku kryptowalut. Co więcej, Bitcoin jest łatwiejszy do przeniesienia niż złoto, ale kupno i posiadanie złota wiąże się z mniejszym ryzykiem. Jednak Bitcoin nie może przewyższyć złota w kapitale rynkowym w dłuższej perspektywie z powodu fundamentalnych kwestii wspomnianych w innym artykule.

Join Us to Learn How to Succeed in Your Trading person_addRegister

Related Posts

Wojna na Bliskim Wschodzie i jej wpływ na rynki finansowe

Wojna na Bliskim Wschodzie i jej wpływ na rynki finansowe

. . Table of Contents1 Czy znasz skutki wojny na bliskim wschodzie?2 Przegląd różnych rynków na Bliskim Wschodzie2.1 Przegląd sytuacji finansowej na rynku giełdowym2.2 Przegląd sytuacji finansowej na rynku rynku ropy naftowej2.3 Przegląd stanu finansów w rynku walutowym2.4 Przegląd stanu finansowego w rynku złota2.5 Przegląd stanu finansów W rynku walut cyfrowych Czy znasz skutki wojny …

The End Time And The End Of Financial Markets!

The End Time And The End Of Financial Markets!

. Table of Contents1 Czas końca i koniec rynków finansowych!2 Przewidywanie czasu końca z perspektywy religijnej3 Armageddon a gospodarka4 Wojna na Bliskim Wschodzie a gospodarka5 Następujące scenariusze w wojnie i gospodarce5.1 Tutaj mamy do czynienia z kilkoma państwami w Czasie Końca:6 War Za dwóch powodów:7 Co się stanie dla gospodarczej przyszłości świata? Czas końca i …

Najwyższa i stabilna wartość złota w gospodarce światowej!

Najwyższa i stabilna wartość złota w gospodarce światowej!

ZłotoJako metal szlachetny na rynku i w gospodarce światowej . Wszyscy królowie, niezwykli ludzie, i businesspersons, uważa się, że zapisują swoje własności w postaci złota, a im więcej posiadasz złota, tym bardziej jesteś bogaty. Wraz z pojawieniem się papierowych pieniędzy, złoto zachowało swoje miejsce. Jednak wiele osób oszczędza swój majątek w postaci waluty; złoto ma …

Przegląd kryptowalut (Bitcoin) z perspektywy finansowej

Przegląd kryptowalut (Bitcoin) z perspektywy finansowej

. Krótka perspektywa kryptowalut . Akceptujemy wszystkie wiodące Kryptowaluty jako metodę płatności, a obecnie Bitcoin jest dostępny do wypłaty. Kliknij, aby odwiedzić wszystkie akceptowane Kryptowaluty. Dramatyczny wzrost Cryptocurrencies spowodował rozkwit ich rynku i zwiększenie ogólnej ilości. Te rodzaje pieniędzy mają charakter wirtualny i twierdzi się, że mają one oparcie w technologii. W rzeczywistości jednak ich …

Add your Comment

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Comments