CloseOption Knowledgebase

 

Overview

Prawdopodobnie znasz historię Bitcoin Pizza Day, obchodzonego w maju 2010 roku jako dzień pierwszej komercyjnej transakcji z użyciem bitcoina. Tego dnia Laszlo Hanyecz zapłacił 10 000 bitcoinów (których wartość szacuje się na 40 dolarów, co sprawia, że każdy bitcoin jest wart 0,0004 dolara), aby kupić dwie pizze. W 11th rocznicę w 2021 roku, cena jednego bitcoina osiągnęła bezprecedensową kwotę 63 000 dolarów! Ten artykuł ma na celu wyjaśnienie dwóch najważniejszych czynników przyczyniających się do wzrostu ceny bitcoina, a mianowicie wsparcia rządowego dla kryptowalut oraz rozwoju nowych projektów kryptowalutowych.

Wsparcie rządowe

Jednym z podstawowych powodów wzrostu cen bitcoina jest zatwierdzenie go jako środka płatniczego w różnych krajach na świecie. Z drugiej strony, cena bitcoina będzie spadać, gdy handel kryptowalutami zostanie zakazany w danych krajach. Rządy mają dobre powody, aby stanąć przeciwko kryptowalutom; wymówki takie jak:

Pranie pieniędzy

Kryptowaluty są wdrażane w systemie blockchain, sieci peer-to-peer, w której zaszyfrowane dane są przekazywane z jednego węzła do drugiego bez udziału strony trzeciej. Ta jakość sprawia, że kryptowaluty są prawie nie do wyśledzenia, a rządy zazwyczaj nie są mile widziane w swojej gospodarce. Ponadto rządy mogą twierdzić, że kryptowaluty mogą tworzyć problemy, takie jak pranie pieniędzy lub oszustwa.

Zmniejszenie wartości walut fiatowych

W związku z powszechnością bitcoina i innych kryptowalut, wartość walut fiat jest zagrożona. Dzieje się tak, ponieważ waluty fiat są filarami różnych gospodarek i są pod kontrolą rządu. Więc naturalnie każda alternatywa, która zmniejsza rolę rządu, jest odrzucana, zwłaszcza w krajach rozwijających się, gdzie sektor prywatny jest ściśle ograniczony. Również światowe potęgi są ostrożne, jeśli chodzi o kryptowaluty; ponieważ z jednej strony nie chcą przegapić obiecującego rynku kryptowalut, a z drugiej strony nie chcą załamania wartości swojej waluty fiat w przypadku, gdy rynek się rozpuści.

Globalne Ocieplenie

Wydobycie i transakcje kryptowalut, zwłaszcza tych opartych na protokole Proof-of-Work, zużywają ogromne ilości energii elektrycznej. Ponieważ większość energii elektrycznej jest wytwarzana w elektrowniach wykorzystujących paliwa kopalne, rządy ekologów uważają kryptowaluty za zagrożenie dla środowiska ze względu na ich negatywną rolę w zmianach klimatu.

Wirtualne istnienie

Waluta kryptowalutowa jest zasadniczo zaszyfrowanym blokiem danych, w którym zapisywane są transakcje, a jej wartość jest wyceniana na podstawie kosztów procesora związanych z utworzeniem jednego bloku. Jednak niektóre rządy twierdzą, że ten blok danych nie ma wartości wewnętrznej i uważają wydobywanie kryptowalut za nieuzasadnioną działalność, ponieważ problem (zagadka), który rozwiązuje, nie przynosi korzyści globalnej gospodarce.

Dewaluacja bitcoina

Mimo wyżej wymienionych faktów, gdy rynek kryptowalut zyskuje na popularności, a popyt na określone aktywa wzrasta, rośnie również ich cena. Dlatego niektórzy analitycy uważają, że cena bitcoina będzie rosła, dopóki nie będzie miała znaczącej wartości w porównaniu z globalną gospodarką. Nadal jest mało prawdopodobne, że bitcoin zastępuje pieniądze fiat lub pielęgnuje wartość 1 miliona dolarów. W rzeczywistości niektóre hipotetyczne teorie ostrzegają przed rozpadem bitcoina do 2030 roku:

Systemowa ingerencja rządu

Obecnie, wydobyte bitcoiny są mniej więcej warte 1 bilion dolarów, czyli trochę więcej niż dostępne na Ziemi złoto. Oznacza to, że wartość aktywów jest już zawyżona, a jeśli trend wzrostowy będzie kontynuowany (i biorąc pod uwagę, że większość altcoinów podąża za bitcoinem jako miernikiem w cenie), rynek kryptowalut będzie doskonałym miejscem do obniżenia płynności. Przykładowo, jeśli do 2022 roku wartość bitcoina wzrośnie do 100 000 dolarów, a następnie rynek skoryguje się do połowy, tj. 50 000 dolarów, to utracona zostanie równowartość całego dostępnego na Ziemi złota! Efektywnie pieniądze są przenoszone z tych, którzy kupują po wysokich cenach, do tych, którzy sprzedają po wysokich cenach; teraz, jeśli rządowi uda się kupić bitcoina po najniższej niskiej i sprzedać go po najwyższej wysokiej, kapitał kupujących (głównie zwykłych ludzi) zostanie zniszczony. W zamian rządowa waluta fiat zyska na wartości i będzie konkurować z innymi potężnymi walutami na całym świecie.

Anonimowość Blockchaina

Blockchain to sieć peer-to-peer działająca bez obecności centralnej administracji. Ponadto wszędzie tam, gdzie krążą pieniądze, powinien istnieć system gospodarczy, a świat blockchain jest jak gospodarka równoległa do centralnej gospodarki państwa. Co więcej, choć popularne giełdy scentralizowane mają ścisłą politykę weryfikacji tożsamości, to giełdy zdecentralizowane działają incognito. Jest to zagrożenie dla władzy rządu i jego systemu gospodarczego, dlatego dążyliby do pogorszenia sytuacji na rynku.

Opłaty transakcyjne

Opłaty transakcyjne kosztują dużo pieniędzy, a weryfikacja transakcji w blockchainie bitcoina zajmuje dużo czasu. Jest to jedno z ograniczeń bitcoina i może ostatecznie pozbawić go popularności.

Przyszłość kryptowalut

Do 2030 roku kryptowaluty zostaną zmarginalizowane, a waluty fiat zostaną wdrożone na blockchainie jako substytut kryptowalut. Zaletą walut fiat jest to, że jest ona zabezpieczona fizycznym złotem. Ponadto emitowane przez rząd kryptowaluty byłyby łatwo zbywalne na całym świecie, a opłaty transakcyjne byłyby rozsądne. Jednak tożsamość traderów musi być weryfikowana. Nadal weryfikacja obejmowałaby skan odcisków palców lub skan twarzy, a nie bardziej tradycyjne metody, takie jak zrobienie zdjęcia siebie trzymającego dowód osobisty.

Słowa końcowe

Do 2030 roku giganci technologiczni, tacy jak Google, Apple, Amazon, Tesla, Huawei, itp. którzy działają zgodnie z rządem centralnym, będą posiadać nowe, emitowane przez rząd kryptowaluty i kontrolować rynek. Na przykład Elon Musk, dyrektor generalny Tesli, będzie miał przewidywany majątek o wartości 1000 miliardów dolarów do 2030 roku, dzięki dwóm znaczącym projektom, które firma realizuje, a mianowicie Space X i inteligentnym samochodom. Innymi słowy, znaczna część przyszłej gospodarki znajdzie się w rękach pana Muska. Mimo to możemy zagwarantować, że jego potęga finansowa będzie służyć polityce rządu USA, a polityka w zamian będzie wspierać firmę.

Meta Description

Ekspansja kryptowalut stała się potencjalnym zagrożeniem dla władzy rządów nad systemami gospodarczymi. Ponadto, mają one dobre powody, aby zakazać handlu kryptowalutami w dowolnym momencie. Na przykład rząd może argumentować, że anonimowość sieci blockchain może spowodować pranie pieniędzy lub osłabić państwową walutę fiat. Z drugiej strony, niektóre ekologiczne podejścia mogą utrudniać rozwój kryptowalut (zwłaszcza bitcoina) dzięki ogromnemu zużyciu energii potrzebnej do utworzenia jednego bloku danych, zwłaszcza tych, które wykorzystują protokół proof-of-work. Ponadto, opłaty transakcyjne mniej aktualnych kryptowalut, w szczególności bitcoina i Ethereum, są znacznie wysokie, a wszystkie te powody mogą doprowadzić do upadku rynku kryptowalut. Szacuje się, że do 2030 roku waluty fiat zostaną zaimplementowane w sieci blockchain, a ponieważ byłyby łatwo zbywalne na całym świecie i są zabezpieczone fizycznym złotem, zastąpiłyby rynek kryptowalut.

Join Us to Learn How to Succeed in Your Trading person_addRegister

Related Posts

Wojna na Bliskim Wschodzie i jej wpływ na rynki finansowe

Wojna na Bliskim Wschodzie i jej wpływ na rynki finansowe

. . Table of Contents1 Czy znasz skutki wojny na bliskim wschodzie?2 Przegląd różnych rynków na Bliskim Wschodzie2.1 Przegląd sytuacji finansowej na rynku giełdowym2.2 Przegląd sytuacji finansowej na rynku rynku ropy naftowej2.3 Przegląd stanu finansów w rynku walutowym2.4 Przegląd stanu finansowego w rynku złota2.5 Przegląd stanu finansów W rynku walut cyfrowych Czy znasz skutki wojny …

The End Time And The End Of Financial Markets!

The End Time And The End Of Financial Markets!

. Table of Contents1 Czas końca i koniec rynków finansowych!2 Przewidywanie czasu końca z perspektywy religijnej3 Armageddon a gospodarka4 Wojna na Bliskim Wschodzie a gospodarka5 Następujące scenariusze w wojnie i gospodarce5.1 Tutaj mamy do czynienia z kilkoma państwami w Czasie Końca:6 War Za dwóch powodów:7 Co się stanie dla gospodarczej przyszłości świata? Czas końca i …

Najwyższa i stabilna wartość złota w gospodarce światowej!

Najwyższa i stabilna wartość złota w gospodarce światowej!

ZłotoJako metal szlachetny na rynku i w gospodarce światowej . Wszyscy królowie, niezwykli ludzie, i businesspersons, uważa się, że zapisują swoje własności w postaci złota, a im więcej posiadasz złota, tym bardziej jesteś bogaty. Wraz z pojawieniem się papierowych pieniędzy, złoto zachowało swoje miejsce. Jednak wiele osób oszczędza swój majątek w postaci waluty; złoto ma …

Przegląd kryptowalut (Bitcoin) z perspektywy finansowej

Przegląd kryptowalut (Bitcoin) z perspektywy finansowej

. Krótka perspektywa kryptowalut . Akceptujemy wszystkie wiodące Kryptowaluty jako metodę płatności, a obecnie Bitcoin jest dostępny do wypłaty. Kliknij, aby odwiedzić wszystkie akceptowane Kryptowaluty. Dramatyczny wzrost Cryptocurrencies spowodował rozkwit ich rynku i zwiększenie ogólnej ilości. Te rodzaje pieniędzy mają charakter wirtualny i twierdzi się, że mają one oparcie w technologii. W rzeczywistości jednak ich …

Add your Comment

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Comments