CloseOption Knowledgebase

Cryptocurrencies stają się coraz bardziej popularne, a rynek odnotował gwałtowny wzrost w ciągu ostatnich kilku lat. Traderzy zostali przyciągnięci do rynku, ponieważ przy odpowiednim podejściu mogą zbić fortunę. Dodatkowo, różne firmy zaczęły wdrażać metody płatności kryptowalutowych w swoich firmach, promując opinię publiczną na temat rynku. Od czasu narodzin Bitcoina w 2009 roku, przez lata wprowadzono szacunkowo 10 000 monet, ale 2000 projektów zostało zamkniętych lub okazało się oszustwem. Biorąc pod uwagę niematerialną naturę kryptowalut, niezwykle ważne jest, abyś wiedział, które monety mają przed sobą świetlaną przyszłość, a następnie zdecydował, które z nich są warte inwestycji. W tym artykule przedstawiamy dziesięć kryptowalut – innych niż Bitcoin, miernik, w stosunku do którego mierzona jest wartość większości altcoinów – które mają obiecującą przyszłość i mogą zwrócić znaczne zyski.

Tether (USDT)

Rynek kryptowalut może być czasami bardzo zmienny. Podczas zmienności najbezpieczniej jest zmienić swoje inne kryptowaluty na jednostkę stablecoin, dopóki rynek nie wróci do normy. Tether został opracowany w 2014 roku na blockchainie Bitcoin przy użyciu standardu Proof of Reserve i miał na celu włączenie pieniędzy fiat do walut cyfrowych. Tether jest jednym z najpopularniejszych stablecoinów i jest powiązany z dolarem amerykańskim, a jego wartość jest prawie równoważna 1 dolarowi. Według stanu na wrzesień 2021 roku, Tether jest piątym co do wielkości aktywem pod względem kapitalizacji rynkowej (65,5 mld dolarów)

Ethereum (ETH)

Ethereum to platforma blockchain, a emitowana przez nią kryptowaluta Ether (lub Ethereum) jest drugą najdroższą kryptowalutą po Bitcoinie, a każda moneta ma w tym czasie (21/09/01) wartość 3 170 dolarów. Platforma została opracowana za pomocą indywidualnego języka programowania Solidity, z wykorzystaniem Proof of Work (POW). Pozwala ona użytkownikom na podpisywanie inteligentnych kontraktów i uruchamianie zdecentralizowanych aplikacji (dApps) bez kontroli i ingerencji organizacji zewnętrznej. Celem Ethereum jest zapewnienie środków dla wszystkich na całym świecie, aby mieć swobodny dostęp do produktów finansowych.

Litecoin (LTC)

Litecoin jest znany z tego, że jest “srebrem do złota Bitcoina” i został opracowany w 2011 roku jako a fork Bitcoina. LTC używa Scryptu jako standardowego schematu dla protokołu Proof-of-Work. Scrypt został zaprojektowany, aby zapobiec niestandardowym atakom sprzętowym na LTC. Moneta ma na celu generowanie bloków i wykonywanie transakcji w szybszym tempie w porównaniu do Bitcoina. Ponadto LTC realizuje niedokończony projekt Bitcoina o nazwie Segregated Witness lub SegWit, który ma na celu odłączenie danych sygnałowych poza blokiem bazowym. LTC ma ograniczoną podaż 84 milionów monet, a jego obecna cena rynkowa (CMP) wynosi 173 USD.

Cardano (ADA)

Jak stwierdzono wcześniej, Ethereum, platforma drugiej generacji, wykorzystuje protokół POW i potrzebuje dużej ilości energii do działania. Zużycie energii było poważnym wyzwaniem dla projektów wykorzystujących POW, zwłaszcza w obliczu poważnych alarmów wydawanych przez ekologów o drastycznych zmianach klimatycznych. W rezultacie Proof-of-Stake (POS) został opracowany jako bardziej wydajna alternatywa dla POW, a Cardano, platforma trzeciej generacji, założyła swój projekt na bazie POS. ADA jest podstawową monetą Cardano. Projekt realizuje te same cele co Ethereum zużywając mniej energii.

Polkadot (DOT)

Polkadot to projekt POS opracowany w celu stworzenia medium, w którym platformy (z zezwoleniem lub bez zezwolenia) z różnych blockchainów mogą współpracować, służąc interoperacyjności. Korzystając z Polkadot, deweloperzy mogą tworzyć swoje blockchainy w bezpiecznym środowisku. Ponadto platforma może być używana do przesyłania arbitralnych danych, jak również tokenów. DOT jest oficjalną kryptowalutą emitowaną przez Polkadot z CMP wynoszącym 25 USD i kapitalizacją rynkową o wartości 24,9 mld USD.

Bitcoin Cash (BCH)

Bitcoin Cash to kolejny udany fork bitcoina, który powstał w sierpniu 2017 roku, ale później w listopadzie 2018 roku podzielił się na dwie wersje: ABC i SV (Satoshi Version). Celem BCH jest zwiększenie rozmiaru bloku w Bitcoin blockchain z 1MB do poziomu od 8MB do 32MB, a co za tym idzie przyspieszenie procesów potwierdzania transakcji. Dzięki BCH, Bitcoin blockchain – który wcześniej mógł przetwarzać 1.500 transakcji na blok – obsługuje do 25.000 transakcji na blok. BCH ma limit podaży 21 milionów monet i jest obecnie wart 644 USD z 12,1 mld USD market cap.

Stellar (XLM)

Stellar jest korporacją non-profit, która uzyskała swoje fundusze od Stripe (infrastruktura płatności online) oraz darowizny od Google, BlackRock i innych organizacji. Projekt Stellar jest skierowany do gospodarek rozwijających się i ma nadzieję dostarczyć rozwiązania dla przedsiębiorstw, aby połączyć instytucje z całego świata i zmniejszyć opłaty transakcyjne za transfer pieniędzy między instytucjami bez obecności strony trzeciej. Z platformy może jednak korzystać każdy i nie jest ona ograniczona do przedsiębiorców. Stellar wydał Lumeny (XLM) jako swoją podstawową kryptowalutę. Token jest wart 0,33 USD, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi 7,9 mld USD.

Solana (SOL)

Solana to nowo opracowana platforma, która dostarcza rozwiązania z zakresu Decentralized Finance (DeFi). Nowością w projekcie jest hybrydowy algorytm konsensusu, który może obsłużyć maksymalnie 50 000 transakcji na sekundę. Platforma jest open source i opiera się na dwóch protokołach: Proof of Stake oraz Proof of History. Dwoistość protokołów zainspirowała sprzedawców detalicznych i handlowców instytucjonalnych, a SOL, kryptowaluta projektu, doświadczyła szybkiego wzrostu, odkąd Solana została oficjalnie uruchomiona w marcu 2020 roku. W tej chwili wartość SOL wynosi 106 dolarów, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi 30,6 miliarda dolarów.

Chainlink (LINK)

Chainlink to zdecentralizowana sieć wyroczni, która łączy dane off-chain z inteligentnymi kontraktami za pośrednictwem oprogramowania Service Level Agreement (SLA), które spełnia potrzeby użytkowników blockchain. Projekt twierdzi, że wypełnia lukę między blockchainami a światem rzeczywistym. Chainlink zapewnia bezpieczeństwo sieci oracle za pomocą tokena ERC-20, ale ma algorytm POS. LINK to oficjalny token dla Chainlink z maksymalną podażą 1 miliarda tokenów, obecnie wart 25 dolarów z kapitałem rynkowym 11,2 miliarda dolarów.

Binance Coin (BNB)

BNB to moneta emitowana przez popularną giełdę kryptowalutową, Binance. BNB początkowo wykorzystywał token TRC-20, ale ostatecznie rozwinął blockchain i obecnie działa na protokole POS. BNB służy do płacenia opłat transakcyjnych za transakcje w Binance ze zniżką, a inwestor może wymienić BNB na inne kryptowaluty. Obecnie jeden BNB jest wart 478 dolarów, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi 79,8 mld dolarów.

Join Us to Learn How to Succeed in Your Trading person_addRegister

Related Posts

Wojna na Bliskim Wschodzie i jej wpływ na rynki finansowe

Wojna na Bliskim Wschodzie i jej wpływ na rynki finansowe

. . Table of Contents1 Czy znasz skutki wojny na bliskim wschodzie?2 Przegląd różnych rynków na Bliskim Wschodzie2.1 Przegląd sytuacji finansowej na rynku giełdowym2.2 Przegląd sytuacji finansowej na rynku rynku ropy naftowej2.3 Przegląd stanu finansów w rynku walutowym2.4 Przegląd stanu finansowego w rynku złota2.5 Przegląd stanu finansów W rynku walut cyfrowych Czy znasz skutki wojny …

The End Time And The End Of Financial Markets!

The End Time And The End Of Financial Markets!

. Table of Contents1 Czas końca i koniec rynków finansowych!2 Przewidywanie czasu końca z perspektywy religijnej3 Armageddon a gospodarka4 Wojna na Bliskim Wschodzie a gospodarka5 Następujące scenariusze w wojnie i gospodarce5.1 Tutaj mamy do czynienia z kilkoma państwami w Czasie Końca:6 War Za dwóch powodów:7 Co się stanie dla gospodarczej przyszłości świata? Czas końca i …

Najwyższa i stabilna wartość złota w gospodarce światowej!

Najwyższa i stabilna wartość złota w gospodarce światowej!

ZłotoJako metal szlachetny na rynku i w gospodarce światowej . Wszyscy królowie, niezwykli ludzie, i businesspersons, uważa się, że zapisują swoje własności w postaci złota, a im więcej posiadasz złota, tym bardziej jesteś bogaty. Wraz z pojawieniem się papierowych pieniędzy, złoto zachowało swoje miejsce. Jednak wiele osób oszczędza swój majątek w postaci waluty; złoto ma …

Przegląd kryptowalut (Bitcoin) z perspektywy finansowej

Przegląd kryptowalut (Bitcoin) z perspektywy finansowej

. Krótka perspektywa kryptowalut . Akceptujemy wszystkie wiodące Kryptowaluty jako metodę płatności, a obecnie Bitcoin jest dostępny do wypłaty. Kliknij, aby odwiedzić wszystkie akceptowane Kryptowaluty. Dramatyczny wzrost Cryptocurrencies spowodował rozkwit ich rynku i zwiększenie ogólnej ilości. Te rodzaje pieniędzy mają charakter wirtualny i twierdzi się, że mają one oparcie w technologii. W rzeczywistości jednak ich …

Add your Comment

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Comments