CloseOption Knowledgebase

Co to jest Bitcoin i jak działa?

Bitcoin jest zdecentralizowaną walutą cyfrową, która umożliwia użytkownikom inwestowanie pieniędzy bez kontaktu z bankiem lub rządem. Użytkownicy generują monety poprzez “minowanie” ich poprzez użyczenie dźwigni obliczeniowej do zatwierdzenia transakcji wielu uczestników. W rezultacie otrzymują więc wynagrodzenie w postaci bitcoinów.

Podobnie, te monety kryptowalutowe mogą być kupowane i wymieniane w wymianie na wiele walut, takich jak dolar amerykański. Podczas gdy several companies adoptują Bitcoin jako płatność i szereg firm finansowych akceptuje go jako część portfeli swoich klientów, public adoption is still restricted. Bitcoiny to cyfrowo zarejestrowane linie kodu programistycznego, które są przekazywane między użytkownikami. Waluta jest powszechna wśród libertarian, a także fanów technologii.

Bitcoiny muszą być trzymane w cyfrowym portfelu, czy to online z wymianą kryptowalut, czy offline z zaawansowanymi aplikacjami na dysku twardym. Na podstawie cbsnews zestawienia, obecnie istnieje około 18,7 mln Bitcoinów, a około 21 mln jest kiedykolwiek tworzonych. Wyjaśnienie tego faktu nie jest znane, ponieważ nikt nie wie, gdzie/jakie jest źródło Bitcoina.

Chiny, USA i Bitcoin; Ograniczenia i możliwości

Bitcoin jest czymś więcej niż możliwością inwestycyjną dla wielu jego wczesnych zwolenników. Według jego najbardziej lojalnych fanów, Bitcoin ma zdolność do całkowitej zmiany globalnej sytuacji politycznej. Jednak od momentu pojawienia się Bitcoina, pojawiły się kontrowersje dotyczące tego, czy kiedykolwiek osiągnie on taką popularność i powszechne przyjęcie, jak waluty fiat, takie jak dolar. Chociaż Bitcoin ma kilka zalet i może być używany jako medium handlu lub przechowalnia wartości, musimy rozpoznać, że kryptowaluty mogą nie istnieć w bańce lub nawet na wolnym rynku. Peter Thiel powiedział niedawno, że Bitcoin jest “chińskim pociskiem finansowym“. Chociaż w tej narracji jest znacznie więcej, to jednak stwarza ona pewne poważne obawy dotyczące Bitcoina i istnienia kryptowalut.

Aby zrozumieć potencjalny status Bitcoina (i innych kryptowalut), musimy zbadać je oczami dwóch najpotężniejszych rywali monetarnych świata, Chin i Stanów Zjednoczonych.

Jakie są opinie tych światowych sił na temat Bitcoina?

.

Czy zostanie on zastosowany przeciwko drugiemu narodowi jako broń ekonomiczna?

.

I jak Stany Zjednoczone i Chiny wykorzystują kryptografię i technologie blockchain, utrzymując jednocześnie monopol na scentralizowaną walutę?

.

W rzeczywistości nowa siła gospodarcza, Chiny, próbuje zatrzymać Stany Zjednoczone jako globalną potęgę gospodarczą. Zerwanie zależności świata od amerykańskiego dolara jest główną częścią tego procesu. Mówiąc inaczej, Chiny nie chciałyby, aby dolar amerykański był największą gospodarką świata. Czy to sugerowałoby, że juan stanie się światową walutą surowcową? Wydaje się, że tak. Podczas gdy Chińczycy odnieśli wielki sukces eksportując swoje towary, niewiele krajów chce zatrzymać ich walutę. Obecnie juan stanowi jedynie 2% światowych zasobów, choć oczekuje się, że liczba ta będzie rosła.

Z drugiej strony, dolar amerykański zapewnia około 60% globalnych zasobów, pomimo tego, że odsetek ten zmniejszył się w ciągu ostatniej dekady. Ogólnie rzecz biorąc, wszystko co sprawia, że Chiny prześcigają US walutę jest w pragnieniach Chin. Tutaj pojawia się kluczowa rola Bitcoina. Bitcoin stanowi zagrożenie dla fiat currency. Z drugiej strony, skoro dolar jest pieniądzem surowcowym, to jest większe prawdopodobieństwo, że straci najwięcej. Ten stan może być tym, co Thiel miał na myśli, określając Bitcoina jako chiński pocisk ekonomiczny.

Czy można zatem powiedzieć, że Bitcoin jest pod chińskim panowaniem? 

Według niektórych danych, Chiny wydobywają około 75% całkowitych rezerw Bitcoina. W wyniku ich ogromnego współczynnika haszowania, ci azjatyccy górnicy mają dużą siłę przebicia. Czy to jednak sugeruje, że mają oni władzę nad kryptosystemem? Odpowiedź brzmi “Nie“, technicznie rzecz biorąc, ale co się stanie, jeśli tak? Jeśli ludzie uznają to za niekonstytucyjne zagrożenie, Bitcoin podzieli się na nowatorski łańcuch, węzły będą się obracać, a górnicy przełączać. Aby funkcjonować, Bitcoin, jak każdy inny rodzaj systemu finansowego, wymaga akceptacji społecznej.

Przyszłość pieniądza i Bitcoina

Bitcoin ma potencjał, aby stać się globalną walutą rezerwową i przystanią. Podobnie, nowoczesne i szybsze wersje Bitcoina mogą być używane do przeprowadzania rutynowych transakcji. Najpewniej będą one w pełni zdecentralizowane.

Jakaż to będzie niesamowita przyszłość. Niestety, na razie jest to nieprawdopodobne , ponieważ ani Chiny , ani Stany Zjednoczone nie są skłonne zrzec się potęgi swojej rezerwy walutowej. Zachowując obecnie swoją wartość, Bitcoin nie będzie uwzględniany w codziennych zakupach.

Pomimo braku efektywności, tradycyjne waluty władają dużą siłą, a porzucenie dolara wymagałoby przebudowy całej globalnej struktury finansowej. Cyfrowy juan już został okrzyknięty kolejnym wielkim przebudzeniem w dziedzinie walut w ostatnich latach. Chiński rząd ma właściwe podejście i doskonale radzi sobie z promocją cyfrowego juana. Korzyści z bezproblemowych, stabilnych transferów pieniężnych w połączeniu z bezpieczeństwem waluty wspieranej przez rząd zapewni cyfrowy Yuan. Dlatego możemy stwierdzić, że Chiny raczej nie zaakceptują bitcoina, zwłaszcza przy próbie “digitalizacji” swoich własnych pieniędzy. Jest to sprzeczne z ideologią chińskiego rządu, która mówi, że nie pomagaliby oni czemuś, czego nie mają w mocy.

Join Us to Learn How to Succeed in Your Trading person_addRegister

Related Posts

Wojna na Bliskim Wschodzie i jej wpływ na rynki finansowe

Wojna na Bliskim Wschodzie i jej wpływ na rynki finansowe

. . Table of Contents1 Czy znasz skutki wojny na bliskim wschodzie?2 Przegląd różnych rynków na Bliskim Wschodzie2.1 Przegląd sytuacji finansowej na rynku giełdowym2.2 Przegląd sytuacji finansowej na rynku rynku ropy naftowej2.3 Przegląd stanu finansów w rynku walutowym2.4 Przegląd stanu finansowego w rynku złota2.5 Przegląd stanu finansów W rynku walut cyfrowych Czy znasz skutki wojny …

The End Time And The End Of Financial Markets!

The End Time And The End Of Financial Markets!

. Table of Contents1 Czas końca i koniec rynków finansowych!2 Przewidywanie czasu końca z perspektywy religijnej3 Armageddon a gospodarka4 Wojna na Bliskim Wschodzie a gospodarka5 Następujące scenariusze w wojnie i gospodarce5.1 Tutaj mamy do czynienia z kilkoma państwami w Czasie Końca:6 War Za dwóch powodów:7 Co się stanie dla gospodarczej przyszłości świata? Czas końca i …

Najwyższa i stabilna wartość złota w gospodarce światowej!

Najwyższa i stabilna wartość złota w gospodarce światowej!

ZłotoJako metal szlachetny na rynku i w gospodarce światowej . Wszyscy królowie, niezwykli ludzie, i businesspersons, uważa się, że zapisują swoje własności w postaci złota, a im więcej posiadasz złota, tym bardziej jesteś bogaty. Wraz z pojawieniem się papierowych pieniędzy, złoto zachowało swoje miejsce. Jednak wiele osób oszczędza swój majątek w postaci waluty; złoto ma …

Przegląd kryptowalut (Bitcoin) z perspektywy finansowej

Przegląd kryptowalut (Bitcoin) z perspektywy finansowej

. Krótka perspektywa kryptowalut . Akceptujemy wszystkie wiodące Kryptowaluty jako metodę płatności, a obecnie Bitcoin jest dostępny do wypłaty. Kliknij, aby odwiedzić wszystkie akceptowane Kryptowaluty. Dramatyczny wzrost Cryptocurrencies spowodował rozkwit ich rynku i zwiększenie ogólnej ilości. Te rodzaje pieniędzy mają charakter wirtualny i twierdzi się, że mają one oparcie w technologii. W rzeczywistości jednak ich …

Add your Comment

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Comments