CloseOption Knowledgebase

Koncepcja cyfrowej waluty nie jest nowością. W przeszłości podejmowano wiele prób stworzenia kryptowaluty. Największą bolączką większości z nich była kwestia podwójnego wydawania pieniędzy. Aby uniknąć kopiowania i skutecznie podrobić cyfrowe aktywo, musi być ono dostępne tylko raz. Nasze rozważania rozpoczniemy od krótkiego opisu trzech słów kluczowych. 

.

Blockchain to publiczna księga, która dokumentuje transakcje internetowe w formacie cyfrowym. Jest fundamentem kryptowalut takich jak bitcoin. 

.

Kryptowaluta to cyfrowy środek wymiany, który wykorzystuje techniki kryptograficzne do monitorowania tworzenia jednostek pieniężnych i zatwierdzania przepływu środków.

Wreszcie, bitcoin jest najbardziej znaną kryptowalutą, która powstaje w wyniku operacji “wydobywania”. Dodatkowo jest to cyfrowy zasób stworzony i zarządzany przy użyciu kryptografii zamiast angażowania centralnych lub podstawowych władz. Ale gdzie to wszystko się zaczęło?  

.

Narodziny Bitcoina

Bitcoin został stworzony w 2008 roku przez anonimową osobę lub grupę osób zidentyfikowanych jako Satoshi Nakamoto. Najpierw zostaje przedstawiony jako whitepaper, a następnie, w 2009 roku, jest rozwijany jako oprogramowanie open-source. W tym samym roku po raz pierwszy program Bitcoin stał się publicznie dostępny, a mining – metoda tworzenia nowych Bitcoinów oraz rejestrowania i weryfikowania transakcji na Blockchainie – miał miejsce.

Pierwsza transakcja

W dniu 12 stycznia 2009 roku dokonano pierwszej transakcji Bitcoin, która miała na celu walidację sieci. Dziesięć bitcoinów zostało przekazanych pomiędzy Nakamoto a nieżyjącym już Halem Finneyem, który był pomocny we wczesnym rozwoju Blockchain, e, tworząc w 2004 roku system reusable proof-of-work (RPoW). New Liberty Standard ustawił pierwszą wymianę BTC w stosunku do dolara 5 października 2009 roku, a w rezultacie Bitcoin przyciągnął uwagę. 

.

Zakup pizzy

Po pierwszej testowej transakcji Bitcoina szybko nastąpiła transakcja w realnym świecie jedzenia. 22 maja 2010 roku programista Laszlo Hanyecz zaczął używać strony Bitcointalk.org, aby kupić dwie pizze za 10 000 bitcoinów. Jeremy Sturdivant, student, z zadowoleniem przyjął ofertę i wysłał Hanyeczowi swoje zamówienie na jedzenie Papa John’s. To jest fantastyczne! Ta płatność była przełomowym momentem dla Bitcoina, demonstrując, że BTC może być używany do zakupu dóbr świata rzeczywistego.

Czarne rynki, takie jak Silk Road, stały się pierwszymi dużymi użytkownikami BTC po wczesnych wymianach “proof-of-concept”. Silk Road akceptował bitcoiny jako płatność tylko przez pierwsze 30 miesięcy swojego życia, począwszy od lutego 2011 roku, i dokonał transakcji na 9,9 mln bitcoinów o wartości 214 mln dolarów. 

.

Blok Genesis

Pierwszy blok wydobywany w blockchainie, takim jak Bitcoin, jest określany jako Genesis Block. Zawiera on 50 BTC, których nie można wydać, i zapoczątkował rozwój dodatkowych bloków. Tworzenie nowych bloków trwa średnio około 10 minut. Z kolei dodanie kolejnego bloku do Blockchaina zajęło sześć dni. Istnieje kilka hipotez, dlaczego tak się stało. Jedną z najbardziej intrygujących jest twierdzenie, że Satoshi czekał sześć dni, aby naśladować Genesis z Biblii. 

.

2011 – Pojawiły się konkurencyjne kryptowaluty

Pierwsze konkurencyjne kryptowaluty pojawiły się wraz ze wzrostem popularności Bitcoina, a co za tym idzie, koncepcją zdecentralizowanej i kryptograficznej waluty. Są one często znane jako altcoiny i miały na celu rozwinięcie początkowej architektury Bitcoina poprzez zapewnienie szybszego procesu transakcji, anonimowości lub jakichkolwiek innych korzyści. Jako pierwsze pojawiły się Namecoin i Litecoin. Do tej pory w użyciu jest ponad 1000 kryptowalut, a nowe pojawiają się regularnie. 

.

Cena Bitcoina gwałtownie spadła w 2013 roku

Wkrótce po osiągnięciu po raz pierwszy 1000 dolarów, cena bitcoina nadal gwałtownie spadała. Wielu inwestorów straciło pieniądze w tym momencie, gdy akcje spadły do około 300 dolarów – potrzeba było około dwóch lat, aby ponownie uderzyły w 1000 dolarów.

Oszustwa i kradzieże w 2014 roku

Bitcoin okazał się atrakcyjnym i dochodowym celem dla hakerów, być może przewidywalnie dla waluty zbudowanej z myślą o tajemnicy i utracie kontroli. Mt.Gox, największa na świecie giełda Bitcoin, upadła w styczniu 2014 roku, a posiadacze 850 000 Bitcoinów nigdy już nie mieli do nich dostępu. Obecnie trwają dochodzenia mające na celu ustalenie, co się stało, więc niezależnie od tego, co się stało, ktokolwiek podstępnie uzyskał łup szacowany wówczas na 450 milionów dolarów. Te brakujące monety są warte 4,4 miliarda dolarów przy dzisiejszej wartości.

2017- gwałtowny wzrost

W czasie, gdy wartość Bitcoina utrzymywała się poniżej poprzednich maksimów, stały wzrost liczby stron, na których można było inwestować BTC, doprowadził do jego ciągłego sukcesu. W miarę jak więcej aplikacji było dostępnych, stało się jasne, że więcej kapitału napływa do ekosystemu Bitcoin i kryptowalut. W tym czasie całkowita kapitalizacja rynkowa wszystkich monet kryptowalutowych wzrosła z 11 miliardów dolarów do ponad 300 miliardów dolarów. W rezultacie banki takie jak Barclays, Citi, Deutsche Bank i BNP Paribas oświadczyły, że szukają sposobów na zajęcie się Bitcoinem. Tymczasem technologia blockchain, która leży u podstaw Bitcoina, zapoczątkowała ruch w branży fintech (i nie tylko), który dopiero się rozpoczął.

.

Przyszłość Bitcoina

W większości transakcji trzecią stroną jest zwykle bank, a Bitcoin zasadniczo eliminuje trzecią stronę. Czy to możliwe, że banki staną się zbędne w wyniku tego? Ponieważ banki są tak krytyczne w dzisiejszym świecie, to nie. Prawdopodobnie odpowiedzą na rewolucję Bitcoina, a nawet pomogą w jej regulacji. Zmienność kryptowaluty okazała się wyzwaniem, z którym należy się zmierzyć.

Co więcej, istnienie waluty jest zależne od Internetu, który okazał się być podatny na ataki hakerów. Stąd istnieje szansa, że haker może najechać na Twój symulowany skarb i się z nim rozprawić. Ważne jest to, że handlowcy są pewni wzrostu Bitcoina, sugerując, że naprawa wielu problemów kryptowaluty jest tylko kwestią czasu.

Join Us to Learn How to Succeed in Your Trading person_addRegister

Related Posts

Wojna na Bliskim Wschodzie i jej wpływ na rynki finansowe

Wojna na Bliskim Wschodzie i jej wpływ na rynki finansowe

. . Table of Contents1 Czy znasz skutki wojny na bliskim wschodzie?2 Przegląd różnych rynków na Bliskim Wschodzie2.1 Przegląd sytuacji finansowej na rynku giełdowym2.2 Przegląd sytuacji finansowej na rynku rynku ropy naftowej2.3 Przegląd stanu finansów w rynku walutowym2.4 Przegląd stanu finansowego w rynku złota2.5 Przegląd stanu finansów W rynku walut cyfrowych Czy znasz skutki wojny …

The End Time And The End Of Financial Markets!

The End Time And The End Of Financial Markets!

. Table of Contents1 Czas końca i koniec rynków finansowych!2 Przewidywanie czasu końca z perspektywy religijnej3 Armageddon a gospodarka4 Wojna na Bliskim Wschodzie a gospodarka5 Następujące scenariusze w wojnie i gospodarce5.1 Tutaj mamy do czynienia z kilkoma państwami w Czasie Końca:6 War Za dwóch powodów:7 Co się stanie dla gospodarczej przyszłości świata? Czas końca i …

Najwyższa i stabilna wartość złota w gospodarce światowej!

Najwyższa i stabilna wartość złota w gospodarce światowej!

ZłotoJako metal szlachetny na rynku i w gospodarce światowej . Wszyscy królowie, niezwykli ludzie, i businesspersons, uważa się, że zapisują swoje własności w postaci złota, a im więcej posiadasz złota, tym bardziej jesteś bogaty. Wraz z pojawieniem się papierowych pieniędzy, złoto zachowało swoje miejsce. Jednak wiele osób oszczędza swój majątek w postaci waluty; złoto ma …

Przegląd kryptowalut (Bitcoin) z perspektywy finansowej

Przegląd kryptowalut (Bitcoin) z perspektywy finansowej

. Krótka perspektywa kryptowalut . Akceptujemy wszystkie wiodące Kryptowaluty jako metodę płatności, a obecnie Bitcoin jest dostępny do wypłaty. Kliknij, aby odwiedzić wszystkie akceptowane Kryptowaluty. Dramatyczny wzrost Cryptocurrencies spowodował rozkwit ich rynku i zwiększenie ogólnej ilości. Te rodzaje pieniędzy mają charakter wirtualny i twierdzi się, że mają one oparcie w technologii. W rzeczywistości jednak ich …

Add your Comment

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Comments