CloseOption Knowledgebase

W każdej inwestycji zachowanie bezpieczeństwa i prywatności jest jednym z jej najważniejszych wyzwań. Inwestowanie w waluty cyfrowe nie jest wyjątkiem. W miarę angażowania się w ten ogromny rynek, nie trzeba długo czekać, aby określić ryzyko inwestowania swoich pieniędzy w tej popularnej dziedzinie.

Innowacje techniczne i nowe schematy handlu rozwijają się bardzo szybko i wciąż przyciągają duże tłumy. Niestety jednak rynek ten doczekał się wielu nadużyć i oszustw.

W ciągu ostatnich kilku lat wiele osób stało się milionerami dzięki różnym cyfrowym walutom i stworzyło lukratywne biznesy dla innych, którzy planują zainwestować w rynek w przyszłości. Niemniej jednak, wzrost wartości i akceptacji walut cyfrowych przez różne firmy miał również swoje konsekwencje.

Potencjalni inwestorzy często unikają inwestowania w tę rosnącą branżę ze względu na stale rosnącą liczbę przypadków oszustw kryptowalutowych. Ponadto doświadczeni inwestorzy na innych rynkach również niechętnie inwestują w rynek walut cyfrowych. 

W tym artykule zapoznasz się z powszechnymi rodzajami oszustw na rynku kryptowalut, a także dowiesz się, jak nie stać się ofiarą, gdy wejdziesz do tego ekscytującego świata.

.

Schematy piramidy i Ponzi

Schemat Ponziego jest rodzajem oszustwa inwestycyjnego, które oszukuje ludzi obiecując, że starzy inwestorzy otrzymają określony zwrot od nowych inwestorów. Bez przesady, schematy Ponziego i piramidy są najbardziej znaczącą częścią oszustw na tym rynku. Podstawową podstawą wielu oszustw jest Ponzi.

W tym schemacie oszust zachęca ludzi do przekazania im swoich pieniędzy w celu zainwestowania w jeden lub więcej projektów przynoszących pieniądze. Ale jednocześnie pieniądze inwestorów nie są nigdzie inwestowane, a jedynie dzięki swoistej grze z pieniędzmi, odsetki od pieniędzy nowych inwestorów są wypłacane starym inwestorom, aby zdobyć zaufanie do systemu.

Podstawa wszystkich schematów Ponzi jest taka sama. Mimo to, mogą one pojawiać się pod przykrywką renomowanej firmy lub działalności, a nie bezpośredniej inwestycji. Na przykład większość projektów cloud mining to Ponzi, o czym dowiesz się więcej później.

 Ponadto większość schematów o tytułach “sztuczna inteligencja”, “inteligentny kontrakt”, “handel na giełdach zagranicznych” i…, w których oferowane są nielogiczne i gwarantowane zyski, to w rzeczywistości Ponzi!

Metoda oszustwa poprzez schematy Ponzi, piramidy i wielopoziomowe:

 • Fałszywe reklamy lukratywnej inwestycji lub działalności rozprzestrzeniają się szybko.
 • Nowocześni inwestorzy inwestują w te fałszywe projekty.
 • Ludziom mówi się, aby zaprosili swoich przyjaciół, aby uzyskać większy zysk.
 • Początkowo, aby zdobyć zaufanie, doświadczeni ludzie korzystają z inwestycji nowicjuszy, aby przyciągnąć więcej osób.
 • Oszuści następnie znikają!
 • W piramidach finansowych występują również produkty niskiej jakości, które ludzie są zmuszani do sprzedaży po wysokich cenach.

Na szczęście takie platformy są łatwo rozpoznawalne. Oszukują naiwnych inwestorów, tworząc iluzję dużych zwrotów.

Jak rozpoznać i uniknąć schematów Ponziego i piramid finansowych:

 • Zawsze podejmuj racjonalną decyzję, a jeśli uważasz, że cel projektu jest zbyt nierealistyczny, to prawdopodobnie tak jest.
 • Większość schematów Ponziego nie ujawnia informacji o swoich właścicielach. Ludzie często ślepo angażują się i inwestują, ale nikt nie jest pociągany do odpowiedzialności, gdy sprawy idą źle.
 • Musisz mieć informacje o własności i historii platformy.
 • Sprawdź status prawny platformy. Czy zespół ma uprawnienia prawne do zarządzania platformą od odpowiednich organów? Jeśli coś pójdzie nie tak, co się stanie?
 • Sprawdź te schematy na różnych forach i stronach internetowych.

Chloud mining

“Wydobywanie walut cyfrowych bez maszyny”, “Wynajem maszyny górniczej” oraz “Zdobywanie darmowych bitcoinów w robocie Telegram”; Jeśli widzisz te tytuły w reklamach, Bądź ostrożny!

Rosnąca popularność cloud mining otworzyła drzwi dla oszustów ze względu na wysokie koszty energii elektrycznej i sprzętu do wydobywania walut cyfrowych.

Większość schematów wydobywania w chmurze lub robotów telegramowych to schematy Ponzi. Inwestorzy myślą, że ich pieniądze są wydawane na zakup sprzętu górniczego i wydobycie, podczas gdy w rzeczywistości nie ma żadnego wydobycia.

Jeśli jesteś nowy w świecie kryptowalut, prawdopodobnie nie wiesz dokładnie, jak działa górnictwo. Dlatego oszuści próbują przedstawić swoje programy górnicze jako lukratywne możliwości monetyzacji.

Metoda oszustwa poprzez cloud mining:

 • Oszuści pytają użytkowników, czy wiedzą coś o górnictwie.
 • Niezależnie od odpowiedzi użytkownika, oszuści twierdzą, że istnieje możliwość wydobycia, dzięki której osoba może zarobić wiele bitcoinów.
 • Na swojej stronie internetowej umieścili kalkulator, w którym ludzie mogą zainwestować swoją początkową inwestycję i zobaczyć zysk, jaki osiągną. Wiele osób jest kuszonych, gdy widzą, ile zarabiają.
 • Odsetki są początkowo wypłacane za pomocą metody Ponzi. Mimo to depozyty są opóźnione, gdy zebrano dużo pieniędzy, a konta użytkowników są blokowane pod różnymi pretekstami.

Fałszywe i phishingowe strony internetowe

Ten rodzaj oszustw wymaga większej uwagi. Niestety, wykrycie ataków phishingowych lub fałszywych wiadomości, które udają autentyczne strony internetowe i wiadomości, jest nieco bardziej skomplikowane.

Oszuści udostępniają adres strony internetowej taki sam jak oryginalna strona lub nową stronę internetową, która zachowuje poufne informacje użytkownika, a następnie wykorzystuje je do włamania się na inne konta.

Strony internetowe, które zostały starannie sklonowane na legalnych projektach, takich jak giełdy lub pierwsze oferty publiczne QQ, są wykorzystywane do kradzieży aktywów i informacji osobistych. Klonowanie polega na dokładnym skopiowaniu danej strony internetowej i zastosowaniu jej na innej, tak aby na pierwszy rzut oka nie można było odróżnić dwóch stron.

Zawsze ponownie sprawdzaj adres URL strony internetowej i zakładki stron, które regularnie odwiedzasz. Sklonowane strony internetowe używają liter podobnych do oryginalnego adresu URL, aby na pierwszy rzut oka wyglądać jak oryginalna strona. Na przykład, sklonowane strony internetowe mogą zastąpić angielskie litery takie jak m z nor 0 z o.

Jak rozpoznać ataki phishingowe:

 • Oszuści phishingowi na tym rynku często próbują wykorzystać wpisanie adresu giełdy lub portfela internetowego.
 • Oszuści czasami zwodzą ludzi obietnicą “darmowego bitcoina”.
 • Nie klikaj na linki, których nie znasz.
 • Nie ufaj wynikom reklam w wyszukiwarkach. Wyniki reklamowe, które mają obok siebie słowo Ad, są uważane za stary sposób phishingu.
 • Sprawdź link URL na wszystkich odwiedzanych stronach internetowych i upewnij się, że używasz prawidłowego linku. Uważaj na ewentualne zmiany niektórych liter w adresie strony.
.

Ogólnie, pomimo mnogości oszustw, schematów i sprawców różnych wyłudzeń w całym świecie kryptowalut, najlepszym podejściem jest ostrożna obserwacja rynku.

Jednakże, pomimo dużej liczby oszukańczych projektów, wiele renomowanych organizacji i grup, dzięki skutecznemu zarządzaniu, sprawiło, że bezpieczne inwestowanie w waluty cyfrowe stało się przystępne i wykonalne.v

Join Us to Learn How to Succeed in Your Trading person_addRegister

Related Posts

Wojna na Bliskim Wschodzie i jej wpływ na rynki finansowe

Wojna na Bliskim Wschodzie i jej wpływ na rynki finansowe

. . Table of Contents1 Czy znasz skutki wojny na bliskim wschodzie?2 Przegląd różnych rynków na Bliskim Wschodzie2.1 Przegląd sytuacji finansowej na rynku giełdowym2.2 Przegląd sytuacji finansowej na rynku rynku ropy naftowej2.3 Przegląd stanu finansów w rynku walutowym2.4 Przegląd stanu finansowego w rynku złota2.5 Przegląd stanu finansów W rynku walut cyfrowych Czy znasz skutki wojny …

The End Time And The End Of Financial Markets!

The End Time And The End Of Financial Markets!

. Table of Contents1 Czas końca i koniec rynków finansowych!2 Przewidywanie czasu końca z perspektywy religijnej3 Armageddon a gospodarka4 Wojna na Bliskim Wschodzie a gospodarka5 Następujące scenariusze w wojnie i gospodarce5.1 Tutaj mamy do czynienia z kilkoma państwami w Czasie Końca:6 War Za dwóch powodów:7 Co się stanie dla gospodarczej przyszłości świata? Czas końca i …

Najwyższa i stabilna wartość złota w gospodarce światowej!

Najwyższa i stabilna wartość złota w gospodarce światowej!

ZłotoJako metal szlachetny na rynku i w gospodarce światowej . Wszyscy królowie, niezwykli ludzie, i businesspersons, uważa się, że zapisują swoje własności w postaci złota, a im więcej posiadasz złota, tym bardziej jesteś bogaty. Wraz z pojawieniem się papierowych pieniędzy, złoto zachowało swoje miejsce. Jednak wiele osób oszczędza swój majątek w postaci waluty; złoto ma …

Przegląd kryptowalut (Bitcoin) z perspektywy finansowej

Przegląd kryptowalut (Bitcoin) z perspektywy finansowej

. Krótka perspektywa kryptowalut . Akceptujemy wszystkie wiodące Kryptowaluty jako metodę płatności, a obecnie Bitcoin jest dostępny do wypłaty. Kliknij, aby odwiedzić wszystkie akceptowane Kryptowaluty. Dramatyczny wzrost Cryptocurrencies spowodował rozkwit ich rynku i zwiększenie ogólnej ilości. Te rodzaje pieniędzy mają charakter wirtualny i twierdzi się, że mają one oparcie w technologii. W rzeczywistości jednak ich …

Add your Comment

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Comments