CloseOption Knowledgebase

W 1973 roku Departament Obrony USA szukał rozwiązania, które pozwoliłoby na rozmieszczenie jednostek wojskowych i operacyjnych oraz realizację celów w dowolnym miejscu na ziemi. Z tego powodu na początku lat 80. stworzył system 24 satelitów, który obecnie znamy jako Global Positioning System (GPS). Używamy tego systemu wszędzie, od samochodów po telefony komórkowe i inne urządzenia. W rezultacie ta technologia, zaprojektowana w przeszłości w celu rozwiązania problemu wojskowego, stała się podstawowym aspektem dzisiejszego życia codziennego.

Kiedy mówimy o technologii blockchain, pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl wielu osobom, jest bitcoin. Bitcoin był pierwszą na świecie cyfrową walutą. Dekadę temu zaskoczył świat innowacjami i zastosowaniami w branży bankowej i płatniczej. W tym czasie udało się wydobyć blok Bitcoin Genesis i zobaczyliśmy pierwsze rzeczywiste wykorzystanie blockchaina. Biorąc pod uwagę orientację medialną, można by pomyśleć, że ta technologia jest używana tylko w biznesie lub finansach. Prawda jest jednak taka, że podobnie jak GPS, uruchomienie blockchaina w dziedzinie walut cyfrowych wkrótce może rozwiązać podstawowe problemy społeczeństwa. Ale w jaki sposób?

Czy blockchain ma zakłócić obecny system?

Aby odpowiedzieć na powyższe pytanie, należy najpierw zauważyć, że podstawowym celem blockchaina było po prostu rozwiązanie problemu zaufania w naszym życiu społecznym. Wiara oznacza pewność, że dana osoba zachowuje się zgodnie z zasadami nakreślonymi w regułach rządzących wymianą towarów, informacji czy usług. Technologia Blockchain przyniosła nam to zaufanie i przejrzystość.

Kiedy ludzkość zwróciła się ku życiu społecznemu, zasady handlu między prymitywnymi plemionami były takie, że jednostki powinny sobie tylko ufać. Gdy handel towarami stał się nieco bardziej skomplikowany, potrzeba scentralizowanego podmiotu (pośrednika lub strony trzeciej) bezstronnie legitymizowała te transakcje i jest obecnie w pełni odczuwalna. W końcu do gry wszedł system zarządzania pieniędzmi i tradycyjny przemysł bankowy. Systemy, które funkcjonują od wieków, pozostały nienaruszone. Ten scenariusz jest tak zakorzeniony w naszym obecnym społeczeństwie, że nie możemy zalegalizować naszych transakcji pieniężnych bez waluty, rządu lub banku centralnego jako pośredników.

Powróćmy do dzieciństwa. Pamiętacie, jak byliśmy dziećmi i chcieliśmy podzielić się z kolegami paczką cukierków. Wówczas wszystkie dzieci intuicyjnie uznawały, że słodycze są rozdzielane zdrowo i sprawiedliwie. Nasze zaufanie w dzieciństwie wynikało z dwóch zasad: sposobu, w jaki wszyscy je akceptowaliśmy, lub uczciwości, jaką wykazywaliśmy przy rozdzielaniu jedzenia.

 Dystrybucja żywności w dzieciństwie, które opisuje jedną z podstawowych koncepcji blockchain, która może zmienić sposób, w jaki postrzegamy świat, rozproszone biuro rachunkowe o nazwie Ledger; Potężny, zapobiegający oszustwom system, do którego każdy ma dostęp i który rejestruje zmiany we wszystkim, co ma wartość (nie tylko transakcje pieniężne).

Dzięki tym dwóm istotnym cechom, decentralizacji i przejrzystości, blockchain umożliwia lepsze rozwiązywanie problemów społecznych. Ponadto oferuje nowe i kreatywne sposoby rozwiązywania wyzwań w zakresie edukacji, zdrowia i informacji.

Blockchain zmienia świat!

W krajach trzeciego świata te innowacje mogą być wykorzystane do zmiany sposobu przydzielania funduszy edukacyjnych dla szkół i kursów podatkowych online. Przydzielona kwota nie jest stała i zmienia się w zależności od frekwencji uczniów, co zachęca wydziały i nauczycieli do stosowania innowacyjnych i kreatywnych metod, aby zachęcić uczniów do uczęszczania na zajęcia.

Wpływ tych innowacji na szkolnictwo wyższe na całym świecie może również przynieść transformację, jakiej nigdy wcześniej nie widziano w historii ludzkości. Według Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli, przyznawanie dyplomów wyższych uczelni stało się istotnym problemem w skali globalnej.

W 2016 roku, we współpracy z IBM, rząd Kenii umożliwił uniwersytetom wydawanie ważnych dyplomów i zapobieganie oszustwom w tym zakresie. Tworząc ramy w tej dziedzinie, technologia China Blockchain pomaga instytucjom i firmom związanym z kursami uniwersyteckimi przyznawać stopnie naukowe i oceniać wyniki z większym zaufaniem.

W Tunezji edukacja i żywienie idą w parze. W zeszłym roku 420 000 osób zmarło z powodu chorób przenoszonych przez żywność, większość z nich pochodziła z Afryki i Azji Południowo-Wschodniej. Wynika to z przedostawania się do łańcucha dostaw żywności chemikaliów, bakterii, pasożytów, naturalnych toksyn i tym podobnych. Startup Devery.io we współpracy z Ministerstwem Edukacji wdraża rozwiązanie oparte na blockchainie, aby śledzić posiłki w szkołach w tych krajach. W rezultacie możemy pomóc w dostarczaniu świeżej i zdrowej żywności uczniom znajdującym się w niekorzystnej sytuacji i zapobiec dystrybucji wśród nich skażonej żywności.

Jednakże prosto jest wykorzystać blockchain w łańcuchu dostaw. W tym przypadku, gdy tylko pojawi się problem w łańcuchu dostaw żywności, strony trzecie mogą interweniować, aby zatrzymać produkcję i zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się chorób, zwłaszcza wśród wrażliwych populacji, takich jak nastolatki i pozbawione opieki dzieci.

Sektor zdrowia jest również jednym z sektorów, w których przejrzystość może mieć znaczący wpływ. Lekarze i specjaliści mogą, w razie potrzeby, mieć bezpośredni dostęp do historii choroby, leczonych chorób, ich aktualnego i obecnego leczenia oraz właściwych diagnoz. Firmy ubezpieczeniowe również będą miały dostęp do w pełni aktualnych informacji, zapobiegając w ten sposób oszustwom, które pojawiają się z powodu nietypowych scenariuszy, chorób trudnych do zdiagnozowania lub chorób, które dana osoba już posiada. Dodatkowo, dzięki integracji tej technologii ze sztuczną inteligencją, będziemy mogli skuteczniej przepisywać nowe leki i nowe metody leczenia.

W chwili obecnej istnieje kilka startupów, które umożliwiają prywatną i niemanipulacyjną rejestrację dokumentacji medycznej i udostępniają ją lekarzom i ośrodkom medycznym na całym świecie. Dwa przykłady takich startupów to Dentacoin i Health Wizz, które osiągnęły pozytywne wyniki i torują drogę do znacznie wyższych standardów w opiece zdrowotnej.

Ułatwianie handlu czystą energią

Technologia blockchain jest również wykorzystywana do rozwoju handlu energią odnawialną. Konsumenci mogą wymieniać i kupować energię odnawialną za pomocą tokenów lub aktywów cyfrowych, które reprezentują określoną ilość wyprodukowanej energii. Jeśli masz panele słoneczne na dachu swojego domu lub masz pojazd elektryczny, który może przesyłać energię elektryczną z baterii do sieci, blockchain może pomóc. Blockchain i zmiany klimatyczne również dobrze się komunikują w tej opcji.

Do niedawna rozwój inteligentnych kontraktów był przeszkodą ze względu na niezdolność blockchainów do sensownej interakcji z danymi ze świata rzeczywistego, w tym ze środowiskiem. Jednak w ostatnich latach Oracle (instytucje, które mogą przechowywać w blockchainie informacje o naszym świecie) wreszcie przygotowują blockchain do walki ze zmianami klimatu.

Jak każda inna fundamentalna zmiana, nowa forma zarządzania wartością napotyka wiele wyzwań prawnych, regulacyjnych i technicznych, od znalezienia dokładnych informacji i doświadczonych analityków po umożliwienie wyjścia dla osób, które nie chcą, aby ich dane były rejestrowane i sprawdzane pod kątem poufności. Ponadto, oczywiście, należy rozważyć mechanizmy śledzenia i kontroli informacji, ponieważ istnieje możliwość wykorzystania tych informacji do celów terrorystycznych i przestępczych.

Wyzwania te muszą być najpierw rozwiązane, zanim nastąpi globalna akceptacja blockchaina w innych sektorach. Mimo to, zmiana jest nieuchronna, a my, jako podmiot społeczny, musimy dokonać fundamentalnej zmiany w nastawieniu społeczeństwa. Czy jesteś gotowy na tę zmianę? Lepiej przygotuj się już od dziś!

Join Us to Learn How to Succeed in Your Trading person_addRegister

Related Posts

Wojna na Bliskim Wschodzie i jej wpływ na rynki finansowe

Wojna na Bliskim Wschodzie i jej wpływ na rynki finansowe

. . Table of Contents1 Czy znasz skutki wojny na bliskim wschodzie?2 Przegląd różnych rynków na Bliskim Wschodzie2.1 Przegląd sytuacji finansowej na rynku giełdowym2.2 Przegląd sytuacji finansowej na rynku rynku ropy naftowej2.3 Przegląd stanu finansów w rynku walutowym2.4 Przegląd stanu finansowego w rynku złota2.5 Przegląd stanu finansów W rynku walut cyfrowych Czy znasz skutki wojny …

The End Time And The End Of Financial Markets!

The End Time And The End Of Financial Markets!

. Table of Contents1 Czas końca i koniec rynków finansowych!2 Przewidywanie czasu końca z perspektywy religijnej3 Armageddon a gospodarka4 Wojna na Bliskim Wschodzie a gospodarka5 Następujące scenariusze w wojnie i gospodarce5.1 Tutaj mamy do czynienia z kilkoma państwami w Czasie Końca:6 War Za dwóch powodów:7 Co się stanie dla gospodarczej przyszłości świata? Czas końca i …

Najwyższa i stabilna wartość złota w gospodarce światowej!

Najwyższa i stabilna wartość złota w gospodarce światowej!

ZłotoJako metal szlachetny na rynku i w gospodarce światowej . Wszyscy królowie, niezwykli ludzie, i businesspersons, uważa się, że zapisują swoje własności w postaci złota, a im więcej posiadasz złota, tym bardziej jesteś bogaty. Wraz z pojawieniem się papierowych pieniędzy, złoto zachowało swoje miejsce. Jednak wiele osób oszczędza swój majątek w postaci waluty; złoto ma …

Przegląd kryptowalut (Bitcoin) z perspektywy finansowej

Przegląd kryptowalut (Bitcoin) z perspektywy finansowej

. Krótka perspektywa kryptowalut . Akceptujemy wszystkie wiodące Kryptowaluty jako metodę płatności, a obecnie Bitcoin jest dostępny do wypłaty. Kliknij, aby odwiedzić wszystkie akceptowane Kryptowaluty. Dramatyczny wzrost Cryptocurrencies spowodował rozkwit ich rynku i zwiększenie ogólnej ilości. Te rodzaje pieniędzy mają charakter wirtualny i twierdzi się, że mają one oparcie w technologii. W rzeczywistości jednak ich …

Add your Comment

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Comments