CloseOption Knowledgebase

PIERWSZA DZIESIĄTKA KRYPTOWALUT

PIERWSZA DZIESIĄTKA KRYPTOWALUT

August 23, 2022

Cryptocurrencies stają się coraz bardziej popularne, a rynek odnotował gwałtowny wzrost w ciągu ostatnich kilku lat. Traderzy zostali przyciągnięci do rynku, ponieważ przy odpowiednim podejściu mogą zbić fortunę. Dodatkowo, różne firmy zaczęły wdrażać metody płatności kryptowalutowych w swoich firmach, promując opinię publiczną na temat rynku. Od czasu narodzin Bitcoina w 2009 roku, przez lata wprowadzono szacunkowo 10 000 monet, ale 2000 projektów zostało zamkniętych lub okazało się oszustwem. Biorąc pod uwagę niematerialną naturę kryptowalut, niezwykle ważne jest, abyś wiedział, które monety mają przed sobą świetlaną przyszłość, a następnie zdecydował, które z nich są warte inwestycji. W tym artykule przedstawiamy dziesięć kryptowalut – innych niż Bitcoin, miernik, w stosunku do którego mierzona jest wartość większości altcoinów – które mają obiecującą przyszłość i mogą zwrócić znaczne zyski.

Tether (USDT)

Rynek kryptowalut może być czasami bardzo zmienny. Podczas zmienności najbezpieczniej jest zmienić swoje inne kryptowaluty na jednostkę stablecoin, dopóki rynek nie wróci do normy. Tether został opracowany w 2014 roku na blockchainie Bitcoin przy użyciu standardu Proof of Reserve i miał na celu włączenie pieniędzy fiat do walut cyfrowych. Tether jest jednym z najpopularniejszych stablecoinów i jest powiązany z dolarem amerykańskim, a jego wartość jest prawie równoważna 1 dolarowi. Według stanu na wrzesień 2021 roku, Tether jest piątym co do wielkości aktywem pod względem kapitalizacji rynkowej (65,5 mld dolarów)

Ethereum (ETH)

Ethereum to platforma blockchain, a emitowana przez nią kryptowaluta Ether (lub Ethereum) jest drugą najdroższą kryptowalutą po Bitcoinie, a każda moneta ma w tym czasie (21/09/01) wartość 3 170 dolarów. Platforma została opracowana za pomocą indywidualnego języka programowania Solidity, z wykorzystaniem Proof of Work (POW). Pozwala ona użytkownikom na podpisywanie inteligentnych kontraktów i uruchamianie zdecentralizowanych aplikacji (dApps) bez kontroli i ingerencji organizacji zewnętrznej. Celem Ethereum jest zapewnienie środków dla wszystkich na całym świecie, aby mieć swobodny dostęp do produktów finansowych.

Litecoin (LTC)

Litecoin jest znany z tego, że jest “srebrem do złota Bitcoina” i został opracowany w 2011 roku jako a fork Bitcoina. LTC używa Scryptu jako standardowego schematu dla protokołu Proof-of-Work. Scrypt został zaprojektowany, aby zapobiec niestandardowym atakom sprzętowym na LTC. Moneta ma na celu generowanie bloków i wykonywanie transakcji w szybszym tempie w porównaniu do Bitcoina. Ponadto LTC realizuje niedokończony projekt Bitcoina o nazwie Segregated Witness lub SegWit, który ma na celu odłączenie danych sygnałowych poza blokiem bazowym. LTC ma ograniczoną podaż 84 milionów monet, a jego obecna cena rynkowa (CMP) wynosi 173 USD.

Cardano (ADA)

Jak stwierdzono wcześniej, Ethereum, platforma drugiej generacji, wykorzystuje protokół POW i potrzebuje dużej ilości energii do działania. Zużycie energii było poważnym wyzwaniem dla projektów wykorzystujących POW, zwłaszcza w obliczu poważnych alarmów wydawanych przez ekologów o drastycznych zmianach klimatycznych. W rezultacie Proof-of-Stake (POS) został opracowany jako bardziej wydajna alternatywa dla POW, a Cardano, platforma trzeciej generacji, założyła swój projekt na bazie POS. ADA jest podstawową monetą Cardano. Projekt realizuje te same cele co Ethereum zużywając mniej energii.

Polkadot (DOT)

Polkadot to projekt POS opracowany w celu stworzenia medium, w którym platformy (z zezwoleniem lub bez zezwolenia) z różnych blockchainów mogą współpracować, służąc interoperacyjności. Korzystając z Polkadot, deweloperzy mogą tworzyć swoje blockchainy w bezpiecznym środowisku. Ponadto platforma może być używana do przesyłania arbitralnych danych, jak również tokenów. DOT jest oficjalną kryptowalutą emitowaną przez Polkadot z CMP wynoszącym 25 USD i kapitalizacją rynkową o wartości 24,9 mld USD.

Bitcoin Cash (BCH)

Bitcoin Cash to kolejny udany fork bitcoina, który powstał w sierpniu 2017 roku, ale później w listopadzie 2018 roku podzielił się na dwie wersje: ABC i SV (Satoshi Version). Celem BCH jest zwiększenie rozmiaru bloku w Bitcoin blockchain z 1MB do poziomu od 8MB do 32MB, a co za tym idzie przyspieszenie procesów potwierdzania transakcji. Dzięki BCH, Bitcoin blockchain – który wcześniej mógł przetwarzać 1.500 transakcji na blok – obsługuje do 25.000 transakcji na blok. BCH ma limit podaży 21 milionów monet i jest obecnie wart 644 USD z 12,1 mld USD market cap.

Stellar (XLM)

Stellar jest korporacją non-profit, która uzyskała swoje fundusze od Stripe (infrastruktura płatności online) oraz darowizny od Google, BlackRock i innych organizacji. Projekt Stellar jest skierowany do gospodarek rozwijających się i ma nadzieję dostarczyć rozwiązania dla przedsiębiorstw, aby połączyć instytucje z całego świata i zmniejszyć opłaty transakcyjne za transfer pieniędzy między instytucjami bez obecności strony trzeciej. Z platformy może jednak korzystać każdy i nie jest ona ograniczona do przedsiębiorców. Stellar wydał Lumeny (XLM) jako swoją podstawową kryptowalutę. Token jest wart 0,33 USD, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi 7,9 mld USD.

Solana (SOL)

Solana to nowo opracowana platforma, która dostarcza rozwiązania z zakresu Decentralized Finance (DeFi). Nowością w projekcie jest hybrydowy algorytm konsensusu, który może obsłużyć maksymalnie 50 000 transakcji na sekundę. Platforma jest open source i opiera się na dwóch protokołach: Proof of Stake oraz Proof of History. Dwoistość protokołów zainspirowała sprzedawców detalicznych i handlowców instytucjonalnych, a SOL, kryptowaluta projektu, doświadczyła szybkiego wzrostu, odkąd Solana została oficjalnie uruchomiona w marcu 2020 roku. W tej chwili wartość SOL wynosi 106 dolarów, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi 30,6 miliarda dolarów.

Chainlink (LINK)

Chainlink to zdecentralizowana sieć wyroczni, która łączy dane off-chain z inteligentnymi kontraktami za pośrednictwem oprogramowania Service Level Agreement (SLA), które spełnia potrzeby użytkowników blockchain. Projekt twierdzi, że wypełnia lukę między blockchainami a światem rzeczywistym. Chainlink zapewnia bezpieczeństwo sieci oracle za pomocą tokena ERC-20, ale ma algorytm POS. LINK to oficjalny token dla Chainlink z maksymalną podażą 1 miliarda tokenów, obecnie wart 25 dolarów z kapitałem rynkowym 11,2 miliarda dolarów.

Binance Coin (BNB)

BNB to moneta emitowana przez popularną giełdę kryptowalutową, Binance. BNB początkowo wykorzystywał token TRC-20, ale ostatecznie rozwinął blockchain i obecnie działa na protokole POS. BNB służy do płacenia opłat transakcyjnych za transakcje w Binance ze zniżką, a inwestor może wymienić BNB na inne kryptowaluty. Obecnie jeden BNB jest wart 478 dolarów, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi 79,8 mld dolarów.

Join Us to Learn How to Succeed in Your Trading person_addRegister

Related Posts

A Brief History and Success Points in the American Market

A Brief History and Success Points in the American Market

A Brief History of Cryptocurrencies and Success Points in the American Market Cryptocurrencies, the innovative digital assets safeguarded by cryptography, have experienced remarkable growth and made substantial impacts on the American financial markets. In this article, we explore the pivotal milestones and achievements in the development of cryptocurrencies: Birth of Bitcoin (2009): The enigmatic Satoshi …

Une revue de la monnaie numérique comme le bitcoin basée sur la technologie blockchain

Une revue de la monnaie numérique comme le bitcoin basée sur la technologie blockchain

Table of Contents1 Introduction générale de Bitcoin dans la technologie Blockchain2 3 Comment fonctionne le Bitcoin dans la technologie Blockchain?4 Comment se fera le transfert d’argent en Bitcoin dans la technologie Blockchain ? Introduction générale de Bitcoin dans la technologie Blockchain Dans le monde numérique, nous sommes confrontés aux dernières inventions rapidement car, dans le …

Una revisión de la moneda digital como Bitcoin basada en la tecnología Blockchain

Una revisión de la moneda digital como Bitcoin basada en la tecnología Blockchain

Table of Contents1 Introducción general de Bitcoin en la tecnología Blockchain2 3 ¿Cómo funciona Bitcoin en la tecnología Blockchain?4 Cómo será la transferencia de dinero en Bitcoin en la tecnología Blockchain? Introducción general de Bitcoin en la tecnología Blockchain En el mundo digital, nos enfrentamos a los últimos inventos con prontitud porque, en el mundo …

Uma Revisão da Moeda Digital como Bitcoin Baseada na Tecnologia Blockchain

Uma Revisão da Moeda Digital como Bitcoin Baseada na Tecnologia Blockchain

Table of Contents1 A Introdução Geral da Bitcoin na Tecnologia de Blockchain2 3 >forte>Como funciona o Bitcoin na Tecnologia Blockchain?4 >forte>Como irá a transferência de dinheiro em Bitcoin in Blockchain Technology ? A Introdução Geral da Bitcoin na Tecnologia de Blockchain No mundo digital, enfrentamos rapidamente as últimas invenções porque, no mundo digital, a Ideação …

Add your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Comments