CloseOption Knowledgebase

Czym jest NFT i jak działa?

Czym jest NFT i jak działa?

August 23, 2022

Pojęcie NFT od dawna pojawia się w serwisach informacyjnych, zwłaszcza w artykułach związanych z rynkami finansowymi, i powszechnie występuje z milionami dolarów. To dlatego, podobnie jak inni ludzie, możesz zastanawiać się, czym jest NFT i jakie są jego zastosowania.

Po pierwsze, zanim szczegółowo zajmiemy się NFT, musimy wyjaśnić to w prostym języku. Na przykład załóżmy, że stworzyłeś pracę za pomocą Photomontage w Photoshopie, następnie chcesz ją sprzedać; dlatego każdy może mieć kopię Twojej pracy na swoim komputerze. Wreszcie, pobierając tę pracę, nie otrzymasz żadnych praw majątkowych.

Drugi przykład, załóżmy, że namalowałeś obraz olejny i chcesz go sprzedać. W pierwszym przykładzie zdjęcie, w drugim przykładzie obraz, możesz oba zamienić na NFT. Dzięki tej konwersji, nawet przy zniszczeniu fizycznego towaru – tutaj obrazu – samo dzieło nie znika w postaci NFT. Prawo własności zostaje zachowane w posiadaniu pierwotnego właściciela NFT.

Innymi słowy, jeżeli obraz zostanie przetworzony na fotografię i ta fotografia zostanie sprzedana w formie NFT, to fotografia będzie miała taki unikalny dowód tożsamości, że nawet jej kopie nie będą równe oryginalnemu dziełu. Zatem nawet obraz w formacie JPEG może zostać przekształcony w NFT i zostać sprzedany. Dzięki przedstawionym wyjaśnieniom, jesteś w miarę obeznany z tym aktywem. NFT jest aktywem cyfrowym, które zachowuje swoją wartość jako rodzaj kryptowaluty.

Po pierwsze lepiej zapoznać się z samym słowem NFT, które oznacza “non-Fungible Token”. Jest to cyfrowy token i token walutowy jak Bitcoin i Ethereum, ale NFT jest unikalny i nie może być wymieniany, w przeciwieństwie do standardowej monety w łańcuchu bloków Bitcoin.

Możesz się zastanawiać, co oznacza “niefunkcjonalny”. NFT nie mogą być wymieniane bezpośrednio jak banknoty, ponieważ żadne dwa NFT nie są takie same. Aby lepiej to zrozumieć, można rozważyć bilet na koncert. Na koncercie nie ma dwóch takich samych biletów, a każdy bilet jest unikalny i zawiera specyficzne informacje, takie jak nazwisko kupującego, data koncertu i numer miejsca. Te informacje uniemożliwiają wymianę biletów.

Możemy zrozumieć znaczenie tego tokena i jego różnice w stosunku do innych kryptowalut dzięki powyższym wyjaśnieniom.

Typy NFT

Istnieje wiele rodzajów NFT, ale mogą one być dedykowane sztuce cyfrowej, plikom muzycznym, filmom wideo lub czemukolwiek unikalnemu, co jest cenne. Mówiąc najprościej, NFT to przedmioty kolekcjonerskie, ale zamiast mieć obraz olejny, na przykład, będziesz miał obraz JPG.

Jak wspomniano, tokeny nie są ograniczone do konkretnej roli i mają wiele zastosowań, z których niektóre wymieniono poniżej:

 • Token działa jako brama do aplikacji i usług łańcucha bloków.
 • Tokeny odgrywają rolę w weryfikacji kwalifikowalności osób do określonych praw do głosowania.
 • Tokeny mogą odgrywać istotną rolę w doświadczeniu użytkownika. Na przykład za pomocą tokenów użytkownika w przeglądarce internetowej można świadczyć mu różne usługi.
 • Jedną z ważnych ról tokenów jest wymiana aktywów (wartości). Tokeny zostały wykorzystane w łańcuchu bloków do konwersji wartości.
 • Oprócz wszystkich powyższych zastosowań, tokeny mogą wskazywać na własność danego dobra. Ta aplikacja pokazuje różnicę między tokenami zamiennymi i niezamiennymi.

Innymi słowy, niezabawne tokeny mają “Unikalną Propozycję Wartości” (UVP), a każdy z nich ma unikalny identyfikator, dzięki któremu można go zidentyfikować wśród innych tokenów. Innymi słowy, niezbywalne tokeny mają “Unique Value Proposition” (UVP), a każdy z nich ma unikalny identyfikator, dzięki któremu można go zidentyfikować wśród innych tokenów.

To właśnie z powodu tej unikalnej cechy NFT stają się rzadkie i wysoko cenione ze względu na wysoki popyt. Co więcej, za pomocą NFT i handlu można również dokonać przeniesienia własności.

Jak działa NFT?

NFT są częścią łańcucha bloków Ethereum i w rezultacie chipem, w którym przechowywane są dodatkowe informacje. Te dodatkowe informacje są integralną częścią tych kryptowalut i pozwalają im na pokrycie sztuki, muzyki, wideo i tym podobnych w różnych formatach zdjęć, filmów i muzyki. Ponieważ te kryptowaluty zachowują wartość, mogą być kupowane i sprzedawane, i podobnie jak różne rodzaje dzieł sztuki, wartość ta jest regulowana przez rynek i popyt.

.

Dlaczego NFT jest ważne?

Tokeny NFT mają potencjał, aby stać się kluczowym elementem gospodarki cyfrowej opartej na łańcuchu bloków, który może być stosowany w różnych obszarach, takich jak gry wideo, cyfrowe uwierzytelnianie, licencjonowanie, certyfikacja lub sztuki piękne. Przechowywanie własności danych i tożsamości na łańcuchu bloków zwiększa integralność i prywatność danych oraz łatwość transferu i zarządzania bez konieczności zaufania do tych aktywów, co może zmniejszyć tarcie (opłaty) w globalnym handlu i gospodarce.

Użycia NFT

Gaming

NFT są popularne w branży gier, ponieważ te tokeny rozwiązują pewne nieodłączne problemy; na przykład, topowe gry, takie jak Fortnite, zakazały sprzedaży cech i akcesoriów, takich jak broń i skórki. Dzięki tym tokenom cechy te mogą być łatwo przenoszone w różnych grach. NFT wspomogą więc gospodarkę w grze.

Identyfikacja

NFT idealnie nadają się do przeciwdziałania fałszerstwom. Przykłady ilustrujące to obejmują digitalizację naszych tożsamości, w tym naszych referencji akademickich, referencji medycznych, a nawet naszego wyglądu.

Digital Art

Dla artystów pracujących na arenie cyfrowej ochrona praw autorskich zawsze stanowiła duże wyzwanie, a dziś kradzież dzieł sztuki w świecie cyfrowym jest tak łatwa jak picie wody. Z drugiej strony, wykorzystując innowację NFT, można kupić dzieło sztuki i wyświetlić je w przestrzeni cyfrowej. Korzystając z łańcucha bloków, na dziele sztuki udowadnia się własność danej osoby (klucz prywatny). Artyści mogą również osiągać większe zyski dzięki wyeliminowaniu pośredników.

Jak kupić NFT

Czytając ten artykuł, być może zastanawiasz się, jak kupić NFT. NFT można uzyskać w jeden z następujących sposobów:

 • Uzyskać NFT z gier lub poprzez Depp (zdecentralizowana aplikacja)
 • Kupić NFT poprzez rynki tokenów
 • Przehandlować ten token z kimś innym

.

Jak uzyskać dostęp do Depp i zdobyć NFT przez komórkę

Aby uzyskać dostęp do Depp, zainstaluj na swoim telefonie jeden z portfeli obsługujących przeglądarkę:

 • MetaMask
 • MyEtherWallet (MEW)
 • Trust Wallet
 • Coin base Wallet

.

Jednak niektóre z tych portfeli, jak np. Coin base Wallet, oprócz mobilnego mogą być używane na desktopie.

Wejdź do sekcji Browser portfela i w polu adresu wpisz link do wybranej strony Depp. Po wejściu na Depp, zarejestruj się i połącz swój portfel z depp. Od tej chwili możesz zacząć grać lub kupować i sprzedawać NFT.  

.

Łańcuch blokowyWAX

WAX, co oznacza “Global Capital Exchange”, jest łańcuchem bloków stworzonym specjalnie do handlu wirtualnymi przedmiotami, takimi jak kolekcjonerskie i rzadkie dzieła w grach wideo i wirtualnych światach. Łańcuch blokowy WAX działa jako zdecentralizowany rynek i platforma dla Deppa. Zamiast polegać na twórcy gry lub scentralizowanej sieci, użytkownicy mogą posiadać swoje cyfrowe aktywa i handlować nimi na platformie WAX z kimkolwiek chcą.

Jednym z powodów, dla których NFT są tak popularne w łańcuchu bloków WAX, jest to, że są łatwe do kupienia. Możesz łatwo stworzyć portfel WCW na tej platformie za pomocą nazwy użytkownika i hasła lub konta w mediach społecznościowych, takich jak Twitter, Facebook lub Reddit.

W sumie od teraz powinniśmy zobaczyć, jak NFT powoli przechodzi z gier do malarstwa, defy, cyfrowej tożsamości i innych przedmiotów użytkowych. Zakres jej zastosowań zależy tylko od wyobraźni społeczności cyfrowej waluty i deweloperów.

Join Us to Learn How to Succeed in Your Trading person_addRegister

Related Posts

A Brief History and Success Points in the American Market

A Brief History and Success Points in the American Market

A Brief History of Cryptocurrencies and Success Points in the American Market Cryptocurrencies, the innovative digital assets safeguarded by cryptography, have experienced remarkable growth and made substantial impacts on the American financial markets. In this article, we explore the pivotal milestones and achievements in the development of cryptocurrencies: Birth of Bitcoin (2009): The enigmatic Satoshi …

Une revue de la monnaie numérique comme le bitcoin basée sur la technologie blockchain

Une revue de la monnaie numérique comme le bitcoin basée sur la technologie blockchain

Table of Contents1 Introduction générale de Bitcoin dans la technologie Blockchain2 3 Comment fonctionne le Bitcoin dans la technologie Blockchain?4 Comment se fera le transfert d’argent en Bitcoin dans la technologie Blockchain ? Introduction générale de Bitcoin dans la technologie Blockchain Dans le monde numérique, nous sommes confrontés aux dernières inventions rapidement car, dans le …

Una revisión de la moneda digital como Bitcoin basada en la tecnología Blockchain

Una revisión de la moneda digital como Bitcoin basada en la tecnología Blockchain

Table of Contents1 Introducción general de Bitcoin en la tecnología Blockchain2 3 ¿Cómo funciona Bitcoin en la tecnología Blockchain?4 Cómo será la transferencia de dinero en Bitcoin en la tecnología Blockchain? Introducción general de Bitcoin en la tecnología Blockchain En el mundo digital, nos enfrentamos a los últimos inventos con prontitud porque, en el mundo …

Uma Revisão da Moeda Digital como Bitcoin Baseada na Tecnologia Blockchain

Uma Revisão da Moeda Digital como Bitcoin Baseada na Tecnologia Blockchain

Table of Contents1 A Introdução Geral da Bitcoin na Tecnologia de Blockchain2 3 >forte>Como funciona o Bitcoin na Tecnologia Blockchain?4 >forte>Como irá a transferência de dinheiro em Bitcoin in Blockchain Technology ? A Introdução Geral da Bitcoin na Tecnologia de Blockchain No mundo digital, enfrentamos rapidamente as últimas invenções porque, no mundo digital, a Ideação …

Add your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Comments